Się dzieje

Poszłam za ciosem i z czeluści kuchennych szafek wyciągnęłam sokowirówkę. Mężu zrobił zaopatrzenie w marchewki, jabłka, arbuza i w ruch poszły soki. W różnej konstelacji smakowej, ale wszystkie na plus dla Małego – w tej postaci wreszcie owoce mu wchodzą, a i ja z dobroci witamin korzystam.

Korzystamy też jeszcze z letnich uroków, swobody ciepłych dni i wieczorów. Dwa wyjścia nad rzekę, kąpiele, spotkanie z koleżanką i jej synem. I wieczorny wypad z drugą, w celu podziwiania miastowych iluminacji (zbyt szumnie nazwanych). Z dwójką dzieci, którym spać się nie chciało..

Sobotnie południe tam właśnie, na wesołym miasteczku, spędzone. Mały więc w pełni uszczęśliwiony.

Choć byłby jeszcze bardziej, gdyby wczoraj wieczorem mógł wybrać się ze mną na koncert naszej szczecińskiej Kasi. Nosowskiej. Tym razem z biletem i pod sceną. Koncert mega pozytywny i zaskakujący. Zarówno przesłaniem, humorem, dystansem, jak i stroną muzyczną, która to po trochu o dawną Kasię z Hey’a zahacza, ale i dużo nowoczesności wprowadza. Nie sądziłam, że tak się wytańczę, że takie emocje towarzyszyć mi będą, kiedy to oprócz świetnych kawałków nowej Kasi (na żywo brzmią lepiej), w tym jednym (rewelacyjnym) zaśpiewanym z synem, poleciały aranżacje Smalltown Boy i utworu Chemical Brothers. Zaskakująco, energetycznie i poproszę więcej:)

Reklama

16 myśli w temacie “Się dzieje

 1. Zielonapirania 17 sierpnia 2021 / 18:50

  Podziwiam Nosowska nie tylko za talent, ale i za dystans do siebie, świetna kobieta. Wyobrażam sobie, że koncert musiał być świetny.
  Jeśli lubicie soki, to pomyśl o kupieniu wyciskarki wolnoobrotowej. Przeważnie są drogie, ale można znaleźć również tańsze z mniej znanych firm. Swoją kupiłam za 50% ceny z wystawy i od tego momentu odstawiłam sokowirówkę w kąt. Wydajność wyciskarki jest znacznie większa i soki smaczniejsze, bo są z miąższem.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 17 sierpnia 2021 / 21:16

   Kiedyś może rozważę taką zamianę, obecnie z miąższem odpada, dziecię takiego soku nie ruszy. Musi być najbardziej klarowny, jak się da i bez pianki 😉 A Kasia jest fajną kobietką, skromna, uśmiechnięta i jak piszesz z dystansem, ale jak już się rozkręci to taki pazur że hej. Ma moc.

   Polubienie

 2. Caffe 16 sierpnia 2021 / 15:15

  Super sobota!! Mi też się trafił koncert ale nie tak spektakularny:)

  Polubienie

   • Caffe 17 sierpnia 2021 / 09:54

    To prawda, a nawet jeśli nie do końca odpowiada, to czasem klimat koncertu na żywo sprawia, że słuchamy z przyjemnością:)

    Polubienie

   • Mysza w sieci 17 sierpnia 2021 / 10:05

    I to czasem potrafi mocno zaskoczyć, bo np w domu inaczej (mniej intensywnie) odbiera się dany utwór. A na żywo jak porwie to aż serce rośnie 🙂

    Polubione przez 1 osoba

 3. katasza 16 sierpnia 2021 / 12:20

  Znowu miły weekend u was. Trzeba korzystać, póki jeszcze mamy lato i dni w miarę długie. 🙂
  Nie ma to jak domowe soki… Tylko sokowirówkę trzeba potem czyścić. 😉

  Polubienie

  • Mysza w sieci 16 sierpnia 2021 / 13:46

   Właśnie! A to czyszczenie jest takie zniechęcające 😉 Mimo wszystko robię, obieram, kroję, myję. I wpadłam na pomysł jak wykorzystać tę pulpę co zostaje 🙂 Weekend był bardzo intensywny, samo tak jakoś się toczyło i spotkaliśmy na drodze nowe atrakcje, nieplanowane 🙂

   Polubienie

 4. annapisze19 15 sierpnia 2021 / 17:47

  O, to miałaś fantastyczny weekend i chłopaki też 🙂 Z sokami i witaminami świetny pomysł. Czasem trzeba cuda wymyślać, żeby w dzieciaki „wcisnąć” coś zdrowego.
  Dobrego tygodnia 🌺

  Polubienie

  • Mysza w sieci 15 sierpnia 2021 / 23:03

   To była dopiero połowa weekendu, dziś też jeszcze się działo 🙂 Soki pomagają nam też zdrowotnie po ostatnich wakacyjnych posiłkach, w których frytki i nuggetsy, gofry i lody przeważały. Pora wrócić do prób przemycania warzyw i owoców 🙂 Faktycznie niełatwe to czasem zadanie.. Uściski Aniu i dla Was również pięknego i radosnego tygodnia 🌞

   Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 15 sierpnia 2021 / 16:18

   Ma moc! 🙂 A i kawałki jedne z bardziej znanych i wspomnieniowych.. Nie trafiłam na nie podczas MG, więc duże i pozytywne zaskoczenie:)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s