Tęskno

Coś te dobre myśli trudniej utrzymać na dłużej. Kiedyś było tyle powodów do radości, nie mówię, że i teraz nie ma, ale jakoś ich mniej. Nie ma tej swobody w życiu codziennym, spotkaniach z rodziną, w podróżowaniu. Nie ma gdzie się wytańczyć, jak się spotkać na babskim seansie kinowym, wyśpiewać na koncercie. Dziecięcia w domach, pogoda jeszcze średnia na dłuższe wypady w plener. Na dokładkę zamiast maleć, ilości zakażeń rosną. Ciągle za mało szczepionek, ciągle wieści o rekordowych ilościach zgonów. Przedłużone zamknięcia przedszkoli i szkół powodują frustrację u wielu. Mnie wprawdzie nie denerwuje przebywanie całymi dniami z Małym, bo fajny z niego ludzik. W wieku już w miarę spokojnym, pomocnym, a do tego pracowity – od rana biegnie sobie do zadań i robi je z wyprzedzeniem. Niestety dziecko trzeba teraz zabierać ze sobą wszędzie, do tłumnych sklepów – które stały się dla niektórych jedyną atrakcją i miejscem spotkań. Do urzędu, gdzie akurat musiałam się udać w sprawach samochodowych i to autobusem. I gdzie widać było mamy z wózkami, biegające, wynudzone dzieci i rodziców, którym czasem puszczały nerwy. Byłam przekonana, że nie uda się załatwić sprawy od ręki – jakoś zawsze tak się kończyły wizyty w urzędzie. Tymczasem urzędniczka wykazała się litością i machnęła pieczątki tam gdzie trzeba, uwalniając mnie od ponownej wizyty. Został jeszcze urząd skarbowy, ale tu już spróbuję podziałać przez internet. Na wizytę w przychodni jednak Małego ze sobą nie zabiorę i chyba przyjdzie przełożyć termin na kolejny tydzień. Jeśli oczywiście lockdown zakończy się do 18 kwietnia i nie przedłużą go o następny.

Co będzie, to będzie, pozostaje powspominać namiastkę wolności, bez masek w lesie i w ogrodzie u Zosi..

I namiastkę podróży, która teraz stała się jedyną możliwą, z noclegiem i kilkoma dniami poza domem. Widok przed maską samochodu zawsze mnie hipnotyzował. Kiedyś był zapowiedzią nowych miejsc, nowych kadrów czających się za zakrętem. Niespodzianką w górach, nad morzem, czy kolejnym zwiedzanym miastem. Tęskno mi za tym, bardzo. Oby choć weekend był łaskawy pogodowo, by udało się świętowanie urodzin Bratanka chociaż tak – na placu zabaw, wśród zamaskowanej rodziny. Zdrowego i spokojnego życzę..

Reklama

51 myśli w temacie “Tęskno

 1. wilma47 12 kwietnia 2021 / 17:01

  Myszko, mnie pociesza jedno, ze wiosna jest, że słoneczka będzie coraz więcej, że można zrzucić z siebie ciepłe kurtki…
  Gdyby teraz nadchodziła jesień, tobym się pochlastała;(.
  Trzymajcie się i nie dajcie się:).

  Polubienie

  • Mysza w sieci 12 kwietnia 2021 / 19:17

   Coś w tym jest, jesień w tym momencie byłaby cięższa do przetrwania. Wiosna cieszy, ale tych kurtek to bym jeszcze nie zdejmowała 😉 Dziś tak zmarzłam w płaszczu, że zatęskniłam za zimową kurtką i czapką. Mimo wszystko nie damy się! Niech tylko wirus nas wszystkich omija szerokim łukiem.

   Polubienie

 2. optymista13 11 kwietnia 2021 / 10:09

  A myśmy weekend odbyli na działeczce, gdzie roboty nie brakowało, ale za to wnuczki „wybiegane”. Żona złapała witaminy D…

  Polubienie

 3. katasza 10 kwietnia 2021 / 13:35

  Ja już chyba mam wybrane miejsce na późne wakacje. 😀 Ale jak rezerwować, to tylko z opcją odwołania… Jeden z głównych motywów, żeby się w miarę szybko zaszczepić. A o bardziej spektakularnych wyjazdach tylko sobie marzę i zdjęcia oglądam…
  Dzieci na taj pandemii bardzo dużo tracą, dla dorosłego ten rok czy dwa to dużo, ale nie aż tak dużo, jak dla kilkulatka.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 10 kwietnia 2021 / 20:37

   A istnieje opcja odwołania bez straty zaliczki? Nasza poszła w niebyt, ale trudno, lepiej to niż złapać choróbsko za granicą, załapać się na dodatkowe opłaty za testy, albo kwarantannę po powrocie. Wspaniale jeśli uda Ci się bezpieczna wycieczka, o której myślisz i to po szczepieniu, za które też dla Ciebie trzymam kciuki 🙂

   Polubienie

   • katasza 10 kwietnia 2021 / 21:54

    Na bookingu często jest taka opcja, że do kilku dni przed można anulować bez opłat. Tylko tam, gdzie widziałam, cena jest wtedy wyższa. Jechać i tak najlepiej samochodem, jeśli tylko samochód da radę i się pomieścimy. 😉
    Myślałam też o Hiszpanii, ale tu już musiałaby być bardziej wyklarowana sytuacja…

    Polubienie

   • Mysza w sieci 11 kwietnia 2021 / 10:15

    Przydałoby się, kto wie, może w tym wakacyjnym czasie będzie trochę lepiej.. Ale jak widać, niczego nie można być pewnym przy tym wirusie. Mimo wszystko życzę Ci spełnienia 🙂

    Polubienie

  • Mysza w sieci 10 kwietnia 2021 / 20:44

   A dzieci faktycznie tracą wiele, jeśli ta cała epidemia potrwa jeszcze długo to pokolenie będzie miało duże problemy. I emocjonalne i fizyczne. Tyle godzin przed komputerem odbije się na wzroku, na kręgosłupie, osłabionej kondycji i w kontaktach z rówieśnikami..

   Polubienie

   • katasza 10 kwietnia 2021 / 21:57

    No właśnie, i dla dzieci ten brak kontaktu na żywo jest jeszcze bardziej dotkliwy, bo jeszcze się rozwijają i uczą umiejętności społecznych… Już nie mówiąc o tym utknięciu przed ekranem.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 11 kwietnia 2021 / 10:17

    To mnie najbardziej martwi, od dziecka przed ekranem. To nic dobrego.. Z kilkoma znajomymi Małego od czasu do czasu się widzimy, ale jednak praca w grupie, umiejętność odnalezienia się tam. To jest bezcenne dla maluchów..

    Polubienie

 4. whengirltravels 9 kwietnia 2021 / 20:31

  Oj tęskno Myszko, tęskno… Ale dobrze, że zdrowi jesteście, wbrew pozorom to teraz najważniejsze. A MK taki dzielny 🙂

  Polubienie

  • Mysza w sieci 9 kwietnia 2021 / 20:52

   Nie ma wyjścia 😉 Zamknęli przybytek zabawy, trzeba sobie radzić w domu. Tak, zdrowie to podstawa, reszta do ogarnięcia. Buźka!

   Polubienie

 5. cieniewiatru 9 kwietnia 2021 / 19:27

  z dnia na dzień coraz trudniejsze to wszystko i faktycznie coraz bardziej tęskno za normalnością

  Polubienie

  • Mysza w sieci 9 kwietnia 2021 / 20:09

   Tęskno bo ta nasza znana wolność jest bardzo ograniczona. I coraz bardziej tej swobody brakuje. Nie wiem czy to natura, czy ktoś specjalnie, ale świat załatwiony na całego.

   Polubione przez 1 osoba

 6. Zielonapirania 9 kwietnia 2021 / 16:13

  Teraz u wszystkich dominuje zmęczenie psychiczne. Determinuje nasze życie, obniża jego jakość. Tracimy w każdym aspekcie życia, nie każdy będzie potrafił się z tego podnieść. Wirus wirusem, ale ciężką ręką przyłożyły się do tego rządy. Jedyny ratunek to odcinać się od tego co się dzieje, co też zdrowe nie jest. Minione 12 miesięcy bardzo nas okaleczyły.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 10 kwietnia 2021 / 20:49

   Sama prawda w tym, co piszesz. I to naprawdę poważne skutki uboczne tej epidemii. Nawet dla tych, którzy się nie zarazili. Odchorujemy to co się dzieje na wielu płaszczyznach. Zresztą już odchorowujemy..

   Polubienie

 7. stopociechblog 9 kwietnia 2021 / 12:18

  Ja boję się, że jak tak dłużej będzie, gospodarka upadnie, firmy pozamykają..

  Polubienie

  • Mysza w sieci 9 kwietnia 2021 / 13:34

   Już się to dzieje, niestety. Rodzice w domach na zmiany zostają, po tydzień. Wielu już pracę straciło. Masa pozamykanych już na stałe sklepów, restauracji, barów. Kina, siłownie, wszystko pada. Dobrze, że jeszcze produkcja się jakoś trzyma, choć akurat w moim mieście jej niewiele.

   Polubione przez 1 osoba

   • stopociechblog 9 kwietnia 2021 / 13:42

    I to mnie przeraża. Z innymi utrudnieniami, tańcami, koncertami kinami poradzimy sobie. Oby nie runął nasz świat, dla tych co przeżyją pandemię.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 9 kwietnia 2021 / 13:44

    Wiesz, że świat się jakoś odbuduje. Po gorszych przejściach dał radę. Trochę to oczywiście potrwa, będzie dużo zmian ale najbardziej martwię się o miejsca pracy..

    Polubione przez 2 ludzi

   • stopociechblog 9 kwietnia 2021 / 13:49

    Wierzę, że znajdziesz inne, jak to utracisz. Najważniejsze, abyśmy życie zachowali i nasi bliscy. Bądźmy dobrej myśli.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 9 kwietnia 2021 / 14:07

    Tak, życie i zdrowie najważniejsze, reszta się jakoś ułoży:)

    Polubienie

   • stopociechblog 9 kwietnia 2021 / 14:08

    👍😊

    Polubienie

 8. okularnicawkapciach 9 kwietnia 2021 / 10:54

  boję się, że ta normalność to może być za kilka lat… coraz bardziej mnie męczy ten stan i tęsknię za życiem przed wirusem.

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 9 kwietnia 2021 / 11:55

   Tęsknię i ja.. Staram się być dobrej myśli, organizować czas, tkając go z dostępnych możliwości. Choć tych możliwości teraz tak mało.. Ale kilka lat to przerażająca wizja. Już cały tamten rok to męka..

   Polubienie

 9. nieodkrytapl 9 kwietnia 2021 / 10:12

  Oj, tęskno za normalnością, tęskno.. Pozostaje mieć nadzieję, że już bliżej, niż dalej.

  Polubienie

   • Mysza w sieci 9 kwietnia 2021 / 11:51

    Właśnie.. i choćby się na chwilę odetchnęło, uciekło, to potem te wszystkie wiadomości wracają..

    Polubione przez 1 osoba

   • nieodkrytapl 9 kwietnia 2021 / 11:57

    Zwlaszcza, że czasami te wiadomości są pozytywne i nadzieja jest nam dana, a za chwilę zabierana i przygniatana jak karaluch.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 9 kwietnia 2021 / 12:14

    Dokładnie, liczyłam, że w poniedziałek dziecię pójdzie do przedszkola, a tu kolejny tydzień. A Mały też tęskni, za kolegami, zajęciami i ulubioną panią. Jest taka niepewność przyszłości, w każdej dziedzinie, że to się odbija na nas..

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 9 kwietnia 2021 / 13:35

    Też, aż mi szkoda tych maluchów pozamykanych w domach, odciętych od zajęć i rówieśników. Zupełnie inny świat niż nasze dzieciństwo

    Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s