Dzieła na pocieszenie

Kubek do smoothie jednak oddany, za słabe ostrza i moc, nad czym ubolewam, bo jednak maszynka poręczna była i wygodna. Wracam do tworzenia koktajli blenderem i w kielichu miksującym. Tutaj i jabłka i ogórki, a nawet ziemniaki da się zmielić. Aczkolwiek ziemniaków do smoothie nie przewiduję;)

Nie przewidziałam też (a powinnam), że panowie kafelkarze w jeden dzień przełożą spotkanie z 14 na 19, po czym nie przyjdą w ogóle. A w drugi dzień nawet słowem się nie odezwą, dając znać na trzeci, że mają masę pracy i może do końca tygodnia zajrzą. Ale tylko rozeznać się jak kuchnia wygląda (nadal mało reprezentatywnie) i co mają przygotować. Na pocieszenie Tata dał znać, że zakończył malowanie zamówionych przeze mnie obrazów. Będą w ramach zielonych akcentów przystrajać w przyszłości kuchnię, tylko najpierw kafle, a potem ścianę trzeba odmalować.

Tymczasem Wielkanoc tuż tuż, u wielu sprzątanie, przystrajanie i gotowanie za pasem. A my na luzie i bez spinki, nadal na kartonach i z lodówką w salonie. Sprzątanie po łebkach, bo nie ma co szaleć, skoro w następnym tygodniu znowu fuga, kleje i cięcie kafli na balkonie. Cieszę się za to na czas wolny z Małym (nadal nie mogę się przestawić do Młodego – poczekam aż będzie nastolatkiem;)), który dziś po południu zaczyna wiosenną przerwę. Jest już prawie zdrowy (resztki kaszlu o poranku), więc rower poszedł w ruch i może jakieś kino uda się zrealizować. Choć z dziećmi nigdy nic pewnego – Bratanek kończy dziś 3 lata, miała być impreza rodzinna, a jest kaszel z katarem i stan podgorączkowy. Tyle w temacie planowania, ale i cuda się zdarzają – kafelkarz przed sekundą zadzwonił i w piątek kafle mają być na ścianie. Trzymamy kciuki.

Reklama

22 myśli w temacie “Dzieła na pocieszenie

 1. katasza 13 kwietnia 2022 / 16:49

  Lepiej, żeby zdążyli do tego piątku, skoro już obiecali.
  Już lata temu kolega mówił, że gdyby postanowił się pożegnać ze swoją ekipą, to ekipa szybko znalazłaby nową budowę, a on nowych ludzi już niekoniecznie… (sugerując szefowi, ze tak samo powinniśmy podchodzić do klientów :D) A teraz ceny rosną, ale popyt na usługi nie maleje.
  Dołączam do podziwiania talentu Taty. Nie ma to jak dzieła stworzone osobiście dla Ciebie. 🙂

  Polubienie

  • Mysza w sieci 13 kwietnia 2022 / 22:35

   Tak, są i w przyszłości będą dla mnie bardzo cenne.. Myślę też nad obrazem do pokoju Małego, Dziadek chętnie namaluje tylko nie wiadomo jaki motyw wybrać, żeby i nastolatkowi pasował 😉 Co do fachowców, to właśnie przez ten popyt niektórzy mają takie podejście. Płacimy dużą kasę za ich pracę, a oni i tak są świadomi, że zaraz czekają na nich kolejne trzy roboty, to co mają się spieszyć. Do piątku dotrą, ale już wiadomo, że raczej nie skończą.

   Polubienie

 2. PaniKa 13 kwietnia 2022 / 16:48

  Ale będziesz miała piękne obrazy! Taki utalentowany Tata to skarb
  Trzymam kciuki za kafle

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 13 kwietnia 2022 / 22:29

   Dziękuję Ci bardzo za kciuki i za dobre słowo 🙂 Nasz skarb miał plan na emeryturze powrócić do malowania, tylko coś się z pracą rozstać nie może i nadal ma za mało czasu. Dobrze, że choć na nasze obrazy go znalazł..

   Polubione przez 1 osoba

 3. fuscila 13 kwietnia 2022 / 15:45

  O! To trzymam kciukory wszystkyma ręcyma i nogyma! :-)))))
  Pejzaż całkiem, całkiem! Mam zdolnego Tatę! :-))))

  Polubienie

  • Mysza w sieci 13 kwietnia 2022 / 17:32

   Potwierdzam, że zdolny 🙂 Dziękuję Ci, kciuki bardzo się przydadzą, patrząc na to co się przez ten miesiąc działo..

   Polubienie

  • Mysza w sieci 13 kwietnia 2022 / 13:06

   Niezaprzeczalnie talent ma 🙂 Dziękuję, co więcej, swego czasu dzięki temu talentowi mieliśmy co do garnka włożyć..

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s