Choina

Wreszcie i my doczekaliśmy się ubranej, kolorowej choinki. Światełka wczoraj dotarły, dodając energii i chęci do przystrajania drzewka. Mały wieszał bombki, podawał ozdoby, kręcił się przy choince z uśmiechem na twarzy (i resztkami kataru). Ta dziecięca radość sprawia, że skrzydła rosną u ramion i przeżywa się świąteczny czas ze zdwojoną siłą 🙂

A że poszło dziecię wreszcie do przedszkola (choć na 1 dzień przed świętami), to mogłam spożytkować energię na ćwiczenia i na pomoc Edycie w transporcie wielkich zakupów i przywiezieniu choinki wraz z doniczką. Do domu za dużo nie kupuję, bo już mam cynk, że i ciasto będzie od rodziców i na wynos też pewnie niejedną potrawę załapiemy. Szczerze powiedziawszy, nie lubię mieć za dużo jedzenia.. bo potem żal gdy coś się zmarnuje, ale jak za pusto w lodówce to też źle. Ponieważ Wigilię spędzamy u rodziców, to za dużo w domu szykować nie muszę. Trochę posprzątać, wstawić pranie i pomyśleć o obiedzie na ten weekend. Chciałam pomóc Mamie, umyć jej podłogi, ogarnąć kurze.. ale w tym roku ma dużo zapału i siły jej dopisują, postanowiła po kawałku sama sprzątać. W danym dniu coś jednego za cel, w kolejnym następne prace. Na szczęście zbuntowała się w temacie mycia okien, bo i tak świąteczna kolacja przy zasłoniętych zasłonach, a takie zimowe mycie nie raz kończyło się katarem.. Zresztą nie przesadzajmy, czyste okna nie są najważniejsze przy wigilijnym, rodzinnym spotkaniu..

 

 

nie przesadzajmy

(foto z fb – pozytywniej.pl)

 

 

Ale na lepienie pierogów na pewno przyjeżdżam. To już tradycja, nasze pogaduchy i tworzenie setki drożdżowych pyszności. U nas bowiem pierogi z kapustą i grzybami smażone są na patelni. Niepowtarzalne.. A wieczorem kolorowy, choinkowy nastrój. Piękny, rozświetlony stroik na ławie. Spokojnie śpiący synek (mam nadzieję) i czas, tylko dla nas..

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s