Otwierają?

Trafione na spacerze. Już niedługo będzie otwarte, ale na razie na szybach biblioteki taki oto widok..

Od maja otwarte będą też przedszkola i żłobki, dla jednych ratunek od utraty pracy, dla większości mimo wszystko strach o dziecko.. Mały zostaje w domu i cieszę się, że mamy taką możliwość. Będzie miał 5 miesięcy wakacji. W których wprawdzie zadania z przedszkola robimy, ale kiedy chcemy i bez przymusu. Brak tylko spotkań z kolegami i zajęć ruchowych, piłki, tańce, rytmika. Tutaj już samemu trzeba kombinować, a możliwości z racji blokad zewnętrznych, ograniczone i głównie domowe.

gdzieś z interentu, otrzymane w smsie..

Otwierane mają być też hotele i miejsca noclegowe.. Z jednej strony, odważnych, to cieszy. Ale jakoś nie jestem przekonana do dalszych wyjazdów i korzystania z tych samych pościeli, czy sztućców. Czy jeszcze kiedyś człowiek poczuje się bezpiecznie? Wczoraj byłam na zakupach i widok przepychających się obok siebie ludzi był zatrważający. Co z tego, że na dużej powierzchni mogło być 80 osób, skoro takie kumulacje nadal nie są wskazane. Do galerii handlowych jakoś też mi na razie niespieszno, choć nie powiem, przydałyby się sandały dla dziecka i dla mnie też. Takie wygodne, sportowe, żeby długie spacery stały się przyjemniejsze..

Reklama

35 myśli w temacie “Otwierają?

 1. 1987 30 kwietnia 2020 / 20:27

  Ja już się boję tych czytelników którzy nie boją się wirusa tak samo jak galerii handlowych będą tłumy i tłumy z koroną…. Ludzie noszą lub nie maseczki i wogole nie trzymają dystansu… Niestety jesteśmy jak Włosi…

  Polubienie

  • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 21:06

   Do biblioteki od lat już nie zaglądam, od czasu posiadania czytnika.. Ale nie dziwię się, że i tam tęsknią za powrotem do pracy i za czytelnikami. Mam nadzieję, że jednak nie wszyscy rzucą się hurtem. Zarówno do bibliotek, czy do galerii..

   Polubienie

 2. annapisze19 30 kwietnia 2020 / 18:59

  Myszko kochana, ja hurtem 🙂 Jak dobrze, że udał się wypad do Zosi! Odrobina przywróconej normalności. I dobrze, że spacery już wchodzą w rachubę. W kwestii dalszego rozluźniania – ostrożności nigdy za wiele, lepiej dmuchać na zimne. Boję się czy to nie zbyt szybko i nie odbije się na zdrowiu wielu osób. Tak więc uważajcie na siebie i dbajcie jeszcze bardziej niż do tej pory. Miłej majówki 🙂

  Polubienie

  • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 20:44

   Aniu, staramy się jak możemy, dziękuję 🤗 Wyjazd do Zosi to było cudo, naprawdę złapanie oddechu i naładowanie baterii.. spacery uskuteczniamy już codziennie, a z tym rozluźnieniem to na pewno jest za szybko. Tylko co my możemy.. Uściski serdeczne, trzymajcie się ciepło i również na siebie uważajcie. Buźka!

   Polubione przez 1 osoba

 3. ms.blond 30 kwietnia 2020 / 16:59

  Dla mnie to jakiś Matrix. Nie wyślę dziecka do przedszkola, mimo ze serce mi pęka jak patrzę na to jego siedzenie w domu.
  Chorym wydaje się fakt że dzieci i pani w przedszkolu nie musza nosić maseczek ale my wszyscy na zewnątrz już tak. Dziecko może isc do przedszkola ale nie możemy iść na plac zabaw. Chore.
  Wszystko dla wyborów. Wybory się odbedą, zachorowań będzie więcej i nie będzie jak udowodnić czym ten wzrost jest spowodowany. O to im chodzi tak naprawdę.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 20:36

   Nie trzeba będzie udowadniać, wszystko jest jasne.. Niestety te chore pomysły są równie straszne, co sam wirus.

   Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 21:08

    Mocne słowa, ale niestety dużo w nich prawdy.. Tylko jak to zmienić, skoro teraz jeszcze ten chory pomysł z takimi wyborami.

    Polubienie

   • ms.blond 30 kwietnia 2020 / 21:11

    Hitler skończył marnie. Każda dyktatura kiedyś się kończy i zwykle z wielkim hukiem. Wystarczy przyjrzeć się historii. W końcu i ta dyktatura się skonczy. Ludzie w koncu przejrzą na oczy. Ale ile po drodze napsują…

    Polubienie

   • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 21:14

    I ile już napsuli. Niech się kończy ta dyktatura jak najszybciej..

    Polubienie

 4. katasza 30 kwietnia 2020 / 15:24

  U mnie w mieście prezydent oznajmił, że na razie nie otwierają, ale będą ankiety wśród rodziców. Z jednej strony otwieranie jest zrozumiałe, bo nie każdy może zapewnić dziecku opiekę we własnym zakresie, a z drugiej stosowania zasad wśród dzieci jakoś nie widzę a obecnie wirus najłatwiej się roznosi właśnie w takich zgromadzeniach. A teorie, czy dzieci się łatwo zarażają i łatwo przenoszą, czy przeciwnie, też już są różne.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 15:35

   Tak i wiadomości są różne i każdy powrót do przedszkola połączony jest u dzieci z wymianą bakterii i wirusów. U nas kończyło się chorobą już po tygodniu lub dwóch od pierwszych zajęć. Teraz tym bardziej strach złapać choćby małe przeziębienie, a i nauczyciele są bardzo narażeni. Też rozumiem potrzebę działania żłobków i przedszkoli, ale w praktyce to ciężkie do zrealizowania. Zobaczymy jak to będzie..

   Polubienie

   • katasza 30 kwietnia 2020 / 15:41

    Potem dzieci przynoszą zarazki do domów, a ich rodzice roznoszą je dalej…
    I jak teraz odróżnić przeziębienie od korony? Trzeba by każdego przeziębionego testować, a wiadomo, jak to wygląda.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 15:57

    Kompletnie sobie tego nie wyobrażam.. Obawiam się, że skończy się wzrostem zakażeń.

    Polubienie

 5. Ervisha 30 kwietnia 2020 / 14:58

  Otwierają ale będą obserwować i jeśli nie zachowamy ostrożnosci to znowu zamkną

  Polubienie

  • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 15:23

   Nie wiem jak ta ostrożność ma wyglądać na miejscu.. Czy dzieci mają chodzić w maseczkach, bo mycie i dezynfekcja rąk to na pewno. Ale i paniom przedszkolankom współczuję, bo to stres, dzieci mogą być nosicielami bezobjawowo. Nie wiadomo zresztą jaką ostrożność zachowują rodzice tych dzieci. Ciężki temat. Tak jak i obecny czas..

   Polubienie

   • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 21:09

    Pewnie są lub będą jakieś wytyczne, podpytam naszej przedszkolanki w poniedziałek..

    Polubienie

   • Ervisha 30 kwietnia 2020 / 21:24

    Muszą doprecyzować ale i zachować wszelkie środku ostrożności

    Polubienie

   • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 21:29

    Tylko jak to zrobić, skoro każdego dnia i dzieci i nauczyciele będą narażać siebie nawzajem.. I nie pomoże tu sprawdzanie temperatury, bo może nie być żadnych objawów

    Polubienie

   • Ervisha 1 Maj 2020 / 19:45

    Też nie wiem 😦 Boje sie tez ze po majówce będą kolejne zachorowanoa

    Polubienie

   • Mysza w sieci 1 Maj 2020 / 20:27

    Na wyrost nie ma co się bać.. Nie jesteśmy w stanie zapanować nad tym, ci się dzieje.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 3 Maj 2020 / 11:43

    No to nie panikujmy i starajmy się żyć najlepiej, jak to możliwe..

    Polubienie

 6. cieniewiatru 30 kwietnia 2020 / 12:55

  To otwieranie żłobków, przedszkoli i zerówek funkcjonujących w szkołach nie takie proste…

  Polubienie

  • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 13:52

   Ponoć jednak nie otwierają? Dziś mieliśmy telefon czy Mały wraca w maju. Ale tu słyszę że narady jeszcze trwają..

   Polubienie

   • cieniewiatru 30 kwietnia 2020 / 13:59

    bo to są zaledwie 3 dni na przygotowanie wszystkiego, a to za mało na przygotowanie procedur… słyszałam, że np. Poznań otworzy ale za 2 tygodnie bo tyle potrzebują na zorganizowanie wszystkiego by było „bezpiecznie”

    Polubienie

   • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 15:20

    Bezpiecznie to chyba i tak nie będzie.. Ale wiadomo, że potrzeba czasu na przygotowania. W przedszkolu – grupa przyszkolna, u znajomej tylko dwoje dzieci zadeklarowało chęć powrotu. Będą oddelegowane do innego przedszkola. Ale właśnie jeszcze nie wiadomo kiedy..

    Polubienie

 7. okularnicawkapciach 30 kwietnia 2020 / 12:32

  gospodarka siada, więc otwierać muszą, chociaż zakażenia nie spadają, ale doszli finansowo do ściany…. w moim mieście żadne przedszkole i żłobek nie będą otwarte co najmniej do 18 maja.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 13:54

   U nas niby miało być od 6, ale właśnie dostaję wiadomości że przedszkola i żłobki nie są gotowe na wymogi sanitarne.. czyli nie ma jeszcze decyzji

   Polubienie

   • okularnicawkapciach 30 kwietnia 2020 / 17:27

    No, u mnie jest oficjalny komunikat, że przystosowanie placówek potrwa minimum dwa tygodnie!

    Polubienie

   • Mysza w sieci 30 kwietnia 2020 / 20:38

    Na razie nasze przedszkolanki dzwoniły do rodziców, by ustalić ile dzieci faktycznie musi do przedszkola wrócić. W poniedziałek mam spotkanie z jedną z pań, by odebrać rzeczy Małego. Wtedy dowiem się więcej..

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s