Witaj szkoło

Dla relaksu, jeszcze z głową w wakacjach i przed początkiem całego szkolnego kołowrotka wybrałam się z dziewczynami na komedię „A oni dalej grzeszą, dobry Boże”, prawdziwie pełną śmiechu, którą można polecać w ciemno. Nawet dla tych, co nie widzieli pierwszych części, albo je widzieli, ale obawiają się, że kolejna będzie słaba. Nie była. Była świetna. Kino pełne, śmiechu masa i od początku do końca wszystkim się podobało. Polecam:)

A tymczasem już plany lekcji na nowy rok szkolny rozdane. Spotkanie z eleganckimi drugoklasistami zaliczone. Pani zadowolona i zaskoczona, jak wszyscy urośli. A my od razu z głową pełną pytań, o dokupienie rzeczy do wyprawki, o jutrzejszą mszę na rozpoczęcie, o koszty na radę rodziców i klasową. I o zajęcia dodatkowe, bo już wiem, że bez wsparcia w angielskim się nie obędzie. Znajomi namawiają nas jeszcze na basen, ale najpierw trzeba się z planem zapoznać i spojrzeć, w który dzień będzie najwygodniej. Nie chcę zarzucić Małego, żeby czasu na naukę nie zabrakło.

Reklama

30 myśli w temacie “Witaj szkoło

  • Mysza w sieci 4 września 2022 / 23:10

   Dziękuję, będę pamiętać 🙂 Na razie początki, ale dobrze żeby z sensem były i efektami. Kiedy słyszę, że pani na angielskim w szkole po raz kolejny włącza bajkę po.. polsku (tak było w 1 klasie), no to mnie się coś złego w środku odzywa i głos sprzeciwu oddaje. Pani została wymieniona na nową, ale rok trzeba nadrobić i to migiem!

   Polubienie

 1. fuscila 2 września 2022 / 21:22

  Dla Młodego i Was, najlepszych życzeń moc, aby ten rok szkolny nie był zwariowany, ale taki, jak pamiętamy z lepszych lat! :-)))))

  Polubienie

  • Mysza w sieci 2 września 2022 / 22:18

   Oby Fuscilko, bo dzieciom tak potrzeba dobrej szkoły, nauczycieli z powołania, z pasją i dobrym podejściem.. Wtedy i nauka lepiej idzie i na wartościowych ludzi łatwiej wyjść 🙂 Dziękujemy Ci serdecznie!

   Polubienie

 2. katasza 2 września 2022 / 09:52

  Powodzenia dla małego!
  Zajęcia ruchowe wydają mi się dobrym pomysłem, przydadzą się po siedzeniu w ławce. 🙂 Z angielskim teraz może jest lepiej niż było (i mały jeszcze mały :)), ale ja w podstawówce i gimnazjum bym się w samej szkole nie nauczyła niczego…

  Polubienie

  • Mysza w sieci 2 września 2022 / 10:57

   Dokładnie, ja też nie i dziękuję rodzicom, że zapisali mnie na zajęcia pozalekcyjne z angielskiego i z niemieckiego, bo tak naprawdę najwięcej pamiętam właśnie z nich. Z czasów podstawówki. Potem to procentowało, a i matura z niemieckiego łatwiej poszła 🙂 Mam nadzieję, że i Mały doceni. Co do ruchu, to dwa razy w tygodniu będą tańce, ale basen też by się przydał. I to na całe życie..

   Polubienie

   • katasza 2 września 2022 / 15:41

    To trochę tego będzie. Ale ja się cieszę, że nauczyłam się pływać w dzieciństwie, wtedy może nie do końca dobrze technicznie, bo tak po prostu z rodzicami, ale przynajmniej zostaje to obycie w wodzie i świadomość, że to nic trudnego. Z zajęć to tym bardziej więcej się wyniesie. 🙂 My w drugiej klasie chodziliśmy też na basen ze szkoły, w ramach lekcji, ale obecnie bardziej pamiętam zamieszanie z suszeniem włosów (matki, które mogły, przychodziły pomagać) niż jak te zajęcia wyglądały.
    Ja ten angielski później miałam w małej grupie z nativem, słabo lub wcale mówiącym po polsku, więc idealna sytuacja do ćwiczenia komunikacji, czyli tego, co mnie zawsze najbardziej stresowało. 🙂 Ale i wcześniejsze zajęcia też mi coś dały, w szkole to tak strasznie powoli szło i wiecznie tylko było klepanie ćwiczeń…

    Polubienie

   • Mysza w sieci 2 września 2022 / 18:44

    Właśnie przez to klepanie było nudno i nic do głowy nie wchodziło. Jesteśmy po rozmowie z panią prowadzącą kurs i ona właśnie ma metodę mówienia do dzieci tylko po angielsku, zabaw na dywanie, słuchania piosenek, poruszania kwestii dnia codziennego i przede wszystkim dzieci też mają mówić 🙂 Basen ze szkoły byłby na plus, ale właśnie bałabym się częstych przeziębień przez niedosuszone włosy i rozpiętą kurtkę. Sama nauczyłam się pływać nad jeziorem, pod okiem taty, Mały już trochę pieskiem pływa i pod wodą ładnie żabką. Jeszcze trochę nauki przed nim.

    Polubienie

   • katasza 2 września 2022 / 15:41

    Na pewno i bez życzeń będzie dobrze! 🙂

    Polubienie

   • Mysza w sieci 2 września 2022 / 18:47

    Na to liczę, ale i tak miło życzenia otrzymać 🙂

    Polubienie

 3. annapisze19 1 września 2022 / 19:04

  Powodzenia w szkolnych zmaganiach, wytrwałości dla MK ale i dla Was, rodziców 🙂 Buziaki!

  Polubienie

  • Mysza w sieci 1 września 2022 / 22:54

   Dziękuję Ci Aniu miła, MK wytrwały i pełen zapału, to mam nadzieję, że będzie dobrze 🙂 My też jakoś damy radę 😉 Uściski i dużo pozytywnej energii na jesień!

   Polubione przez 1 osoba

   • annapisze19 9 września 2022 / 10:08

    Pogoda się psuje zawsze na weekend, ale nam to nie przeszkadza 🙂 Jest pięknie, wyślę Ci 🙂 Buziaki!

    Polubienie

   • Mysza w sieci 9 września 2022 / 10:25

    Czekam więc na relacje 🙂 My też się nie przejmujemy deszczami, można grać, pojechać gdzieś do sklepu, poczytać książki i spacerować pod parasolem. Da się! Uściski dla Was i kolejnych pięknych dni 🙂

    Polubienie

 4. jotka 1 września 2022 / 18:59

  Babskie wypady to fajnie spędzony czas, kino, lunch, kawka z ciachem, cokolwiek.
  Ja już poza szkoła, jeszcze telefony odbieram, ale bez żalu za pracą piję kawkę ze spokojem.
  Powodzenia dla małego ucznia, a basen jest świetny, warto!

  Polubienie

  • Mysza w sieci 1 września 2022 / 22:52

   Dziękuję serdecznie w imieniu małego uczenia 🙂 Za basenem jestem i ja, choć trochę obawiam się katarów i innych przeziębień, Mały ma do tego predyspozycję jesienią i zimą..
   Dziewczyny właśnie stwierdziły, że przydałoby się oprócz kina wyjście na jakieś tańce, czy chociaż do pubu, w kinie bowiem mało można pogadać 😉 Miłego picia kawki i spokoju tyle ile potrzeba!

   Polubienie

  • Mysza w sieci 1 września 2022 / 22:47

   Dziękuję serdecznie w imieniu Małego Księcia 🙂 I wzajemnie dla Juniorki powodzenia!

   Polubienie

 5. Idzie Wiosna 1 września 2022 / 14:08

  szkoła… pamiętam, że najbardziej, jak chodziłem do szkoły nie lubiłem właśnie pierwszego września a ostatni dzień wakacji napawał mnie smutkiem…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s