Miara

Miara się przebrała. Kolejny dzień siedzę od rana w domu i czekam na fachowców. Dziś miała być dostawa nowego blatu i desek bocznych, obiecywano rano telefon, o której dojadą. Jest 14ta, nie było ani wiadomości, ani dostawy. Szlag mnie po prostu jasny trafił. Zadzwoniłam do szefa, z pytaniem czy w ogóle wie, co tu się dzieje. Jak działają jego pracownicy? Otóż trochę wie, że moja wina bo mi się wymiany zachciało i teraz to potrwa. Tia.. Tylko to wszystko trwa od 6 marca. Jestem bez kuchni, z bajzlem w domu, z niesłownymi, olewającymi pracownikami i mam tego dość. Czy naprawdę tak muszą wyglądać u nas remonty? Nie można normalnie? Słownie. Zaczynać pracę od 9, kończyć o 14 i w 5 dni kuchnię zrobić?

Żeby za lekko nie było, wiadomość ze szkoły, że Młody wymiotuje i natychmiast mam go odebrać. Leży teraz bidulek z miską przy głowie i odpoczywa, czekając żeby się napić rumianku. A w szkole chyba jakiś wirus, bo w jednej z klas tylko 5 dzieci na stanie, wczoraj córka koleżanki z gorączką i bólem ucha została odesłana. Ogólnie wiosenny pogrom.

Także ten.. fajny dzień.

Reklama

36 myśli w temacie “Miara

 1. Alex. 4 kwietnia 2022 / 07:05

  No to i ja już bym cierpliwość straciła, co jest z tymi ludźmi nie tak? Mają aż tak wielu klientów, że nie muszą ich szanować? Przecież ta branża działa wyłącznie poprzez polecenia. Nie rozumiem.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 4 kwietnia 2022 / 07:53

   Być może właśnie tak jest, że robią kilka fuch naraz. Tylko co to za sens, jeśli odbija się to na każdej? Albo może mają tyle zleceń, że nie muszą się martwić na długo do przodu. Ale bez względu na to, każda dobra opinia jest ważna, zła blokuje te polecenia i od nas już żadne nie wyjdzie. Pomimo dobrego końcowego wykonania.

   Polubione przez 1 osoba

 2. wilma 2 kwietnia 2022 / 20:17

  Wiem co znaczy „bliskie spotkanie z fachowcami”.
  Właśnie Ślubny od kilku dni szarpie się z takowymi.
  Wynajęliśmy sobie komórkę lokatorską i trzeba ją odświeżyć, zrobić tam jakieś półki, a fachowcy robią taki problem, jakby się im zleciło wybudowanie elektrowni jądrowej.
  Zdrówka dla Młodego i dużo cierpliwości dla Ciebie:).

  Polubienie

  • Mysza w sieci 3 kwietnia 2022 / 00:48

   Cierpliwości miałam naprawdę dużo. Do czasu 😉 Widzę, że to chyba taka przypadłość już do fachowców przypisana (są chlubne wyjątki). U nas w końcu jakoś ruszyło, to mam nadzieję, że i Wasi się ogarną. Dziękuję Ci za życzenia, dla Ciebie też dużo zdrówka i wytrwałości:)

   Polubienie

 3. fuscila 2 kwietnia 2022 / 13:07

  Na Waszym miejscu , za takie olewactwo, potrąciłabym co-nieco z zapłaty! O ile oczywiście umowy na piśmie nie było, a nawet gdyby, to chyba jakieś zapisy odnośnie takich spraw w nich są!
  Młodemu zdrowia, a Wam cierpliwości!

  Polubienie

  • Mysza w sieci 2 kwietnia 2022 / 17:15

   Dziękuję Fuscilko, przyda się i jedno i drugie 🙂 Dla mnie już pal licho te potrącenia, byle by kuchnia była pod igiełkę zrobiona! Zdrówka i dla Ciebie, oszczędzaj nogę 🌺

   Polubienie

 4. annapisze19 1 kwietnia 2022 / 09:27

  Myszko, tacy „fachowcy” są po prostu wkurzający, nie zasługują na polecenie nikomu. Możesz im to powiedzieć jak już skończą… wreszcie. Niech się ta remontowa męka zakończy, żebyś mogła wrócić do normalności przynajmniej w domu. Przytulam 💗

  Polubienie

  • Mysza w sieci 1 kwietnia 2022 / 23:29

   Czekam na zakończenie i tę normalność z utęsknieniem. I już z lepszym humorem. Panowie są świetnymi fachowcami, ale masz rację polecać nie będę, bo potem ktoś inny mógłby długo czekać na wykonanie. Wiem, że u nas kilka czynników losowych miało wpływ. Ale jednak słowność i terminowość, chociażby przyjazdu na czas, też się liczy. Uściski i dla Ciebie 🤗

   Polubione przez 1 osoba

 5. okularnicawkapciach 1 kwietnia 2022 / 09:11

  jakbyś była bliżej, to bym Ci pana Roberta poleciła, on zrobiłby kuchnię, pan Krzyś kafle i w tydzień byłoby po remoncie!

  Polubienie

  • Mysza w sieci 1 kwietnia 2022 / 15:16

   Cudowna wizja 🙂 Ale cóż, odległości nie przeskoczymy. No nie trafiliśmy z ekipą, od strony słowności i terminowości. Plus, że jak już robią, to naprawdę dobrze.

   Polubienie

 6. Facetka 1 kwietnia 2022 / 08:38

  Duzo zdrówka dla młodego!

  A podobno właśnie tu w Dojczlandach zawód „składacza mebli” jest baaardzo dobrze płatny… Np takie łóżko piętrowe kosztuje 600€ a składanie go 200€ – dwóch „doświadczonych” gości zrobi to w 2-3h, komoda kuchenna podobnie – koszt komody 350€ a składanie 150€, sprawdziłam na szybko ze prosta kuchnia 3m to koszt 450€ za złożenie… Kilka klientów w ciągu dnia i można sobie zarobić

  Polubienie

 7. Paulina 31 marca 2022 / 21:10

  ❌ dramat! Jak tak można, no nóż w kieszenie sie otwiera. Ile to nerwów Cię kosztuje, mieszkać bez kuchni z kurzem na każdym kroku i myślami czy ktoś się dziś zjawi by dokończyć.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 31 marca 2022 / 21:24

   Dziś już nawet myśleć nie mogłam. Nerwy puściły. Teraz tylko się zastanawiam w którą stronę to pójdzie, czy się obrażą i zostawią z rozbabraną kuchnią, czy jednak dokończą pracę;)

   Polubienie

   • Paulina 31 marca 2022 / 23:24

    Nie wiem jaka macie zawarta umowe ale raczej skończą. Pytanie tylko kiedy;)
    A ty w razie w pamiętaj o rękojmi

    Polubienie

   • Mysza w sieci 1 kwietnia 2022 / 09:24

    Muszę się zaznajomić z tym tematem. W umowie jest zapis o 6 tygodniach na wykonanie pracy. Według niej mieliśmy zacząć w styczniu, a zaczęło się w marcu. Marzę o tym, żeby już skończyli..

    Polubienie

 8. katasza 31 marca 2022 / 19:00

  Porażka, zdecydowanie za długo to trwa. Zmiana wykończenia trochę opóźniła dodatkowo, ale umawiania się i nieprzychodzenia nie usprawiedliwia. Idealnie nigdy nie jest, ale bez przesady… Ja takich problemów ze swoimi nie pamiętam, jak już wszystko dotarło, to weszli i zrobili (uszkodzili kafelek – naprawili – i musieli dopiero szukać jakiegoś wężyka, ale ogólnie poszło sprawnie).
  Problemów zdrowotnych też współczuję, niech choć to codzienne życie nie dokłada powodów do zmartwień.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 31 marca 2022 / 21:53

   Jestem za, z tym zdrowiem i codziennością. Czasem daje popalić, a jak jeszcze dochodzą takie zewnętrzne przeszkody to robi się pod górkę. Ale w sumie jak już się wykrzyczałam i wypłakałam, jest lepiej. Fajnie, że u Ciebie lepiej poszło z remontem. Może jeszcze i dla nas jest nadzieja 😉

   Polubienie

   • katasza 1 kwietnia 2022 / 13:30

    Mnie robił kolega z gimnazjum. 🙂 Nie wiem, czy to był idealny wybór, trochę tych wykonawców jednak jest i zastanawiałam się, na którego się zdecydować, ale z tego, co o nich wcześniej słyszałam, byli w porządku – chociaż nawet polecana ekipa może czasami nawalić.
    Niech efekt wynagrodzi to oczekiwanie. I niech się Twoja ekipa w końcu ogarnie…

    Polubienie

   • Mysza w sieci 1 kwietnia 2022 / 23:37

    Dziękuję Kataszko, na ten efekt czekam niecierpliwie i na większą wygodę, pojemność szaf i nowy sprzęt w użyciu, a nie tylko w patrzeniu 🙂 My też mogliśmy wybrać inną ekipę, choć i u innych nie ma gwarancji sprawnego montażu. Znajomi narzekali np na niechlujne wykończenie detali, jakieś krzywe łączenia i też długo im się remont ciągnął. Choć wierzę, że są i sprawni, fachowi i terminowi wykonawcy (u sąsiadki taki się trafił). Nasi też byli chwaleni, widać tym razem coś nie poszło..

    Polubienie

 9. PaniKa 31 marca 2022 / 18:22

  zdrówka dla synka, niech mu przejdzie jak najszybciej, szczególnie, że tak nie dawno jelitówka go wymęczyła
  dlatego tak ciężko ruszyć nam z remontami, kuchnia już wygląda źle… ale cóż to prawie 10 lat, tylko, że wtedy my wyjechaliśmy na wakacje, a remont robił Szwagier… wróciliśmy do wymalowanej i wysprzątanej kuchni
  Trzymaj się

  Polubienie

  • Mysza w sieci 31 marca 2022 / 19:51

   Ach jakby było cudownie wyjechać i wrócić do takiej gotowej nówki 🙂 Ale cóż, jak się nie ma co się lubi.. To trzeba czekać, aż łaskawie dokończą, co zaczęli. Sprzątanie potem spadnie na mnie, ale już i to chciałabym robić. Dziękuję Ci za troskę, Mały ma się już lepiej, zostanie w domu ile będzie trzeba, żeby całkiem wyzdrowieć.

   Polubienie

 10. blubraa 31 marca 2022 / 14:38

  To lajk wspierający! Remontu nie zazdroszczę, znam ten ból. A Młodego szkoda. 😦

  Polubienie

  • Mysza w sieci 31 marca 2022 / 14:46

   Szkoda go bardzo.. czuwam właśnie przy nim, śpi tak niespokojnie.. Dziękuję Ci za wsparcie 🌺

   Polubienie

 11. aksinia-kawa-pudelka 31 marca 2022 / 14:37

  Cóż chcesz, ci, co potrafią to dawno zarabiają w euro i funtach, u nas zostali ci beż prawa jazdy… mąż brał do remontu pracowników od teścia, bardzo byli obrażeni, ale zrobili dobrze. Natomiast ci, co pracowali z ramienia polskiej firmy w granicach ojczyzny to odwalili taką fuszerkę w kuchni, ze zgrzytam zębami za każdym razem, jak widzę…
  Biedne maluchy, rumianek dobry na wszystko.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 31 marca 2022 / 14:45

   Rumianek już w użyciu. A co do kuchni, to jak ci się biorą, to robią bardzo dobrze. Problem w tym, żeby się wzięli. Gdyby chcieli mogliby w trzy dni to skończyć, ale tu ciągle coś. A to nie ma transportu, a to rehabilitacja ważniejsza, a to się wstać nie chciało. Nie wiem czy im nie zależy na opinii, czy faktycznie mogą sobie warunki dyktować bo innych dobrych niewielu..

   Polubienie

   • aksinia-kawa-pudelka 31 marca 2022 / 19:00

    Niewielu. I jeśli robią rzeczywiście dobrze, to nic innego się nie liczy. Wytrzymasz. Jesteś silna. No i to ty najczęściej wchodzisz do kuchni, więc lepiej, żeby cię nie denerwowała.

    Polubienie

 12. kryzab 31 marca 2022 / 14:02

  Gdybym miała własną ekipę remontową – natychmiast bym ją wysłała do ciebie!! Faktycznie ci się to ciągnie flaki z olejem.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 31 marca 2022 / 14:07

   O jak miło czytać takie słowa:) Dziękuję serdecznie.. przyjęłabym taką ekipę od razu! Jakoś z tą idzie nam strasznie pod górkę.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s