Wymiatam

Trzecia w nocy (już czwarta), a ja nie śpię. I wcale nie dlatego, że nie chcę. Bardzo chcę, ale dziecię właśnie po czwartej turze wymiatania. Wszystkiego z siebie, więc pilnuję, żeby się nie zakrztusiło i robię wszystko, żeby nie zasnąć. Jelitówka jak nic, rano odbierałam telefon od M, że jej syn takowe wymiatanie (po dwóch dniach) zakończył. Nasz od niego, lub od innych zgłaszających chwilę później podobne choróbsko, prezent przejął i oby też szybko do formy wrócił.

Tymczasem w kuchni praca od kilku dni wre. Kafelki ze ścian zerwane, na podłodze leżą już nowe i czekamy aż fuga wyschnie, by zaimpregnować całość.

Nowy piekarnik czeka w korytarzu, zmywarka w salonie przykryta poszewką od kołdry, a ja wśród tego bałaganu próbuję ogarniać codzienność. I polować na posiłki, to w jednym barze, to w drugim, korzystając też z obiadu u rodziców i wczoraj z dobroci u koleżanki. Przy okazji też wymiatam, tyle że biały pył, który pięknie zastępuje dywan na panelach. Zmywam go i zmywam, ale uparcie powraca. Na parapety i szafki już nawet nie patrzę, udając że owej dodatkowej warstwy nie ma. Czymże jest taki pył, pośród pyłu za granicą, o której ani na chwilę nie przestaję myśleć..

35 myśli w temacie “Wymiatam

 1. PaniKa 13 marca 2022 / 14:54

  rotawirus to wredna rzecz
  zdrówka i powrotu do formy (tej remontowej też 😉 )

  Polubienie

  • Mysza w sieci 13 marca 2022 / 22:32

   Do tej pory żałuję, że nie wyrobiliśmy się ze szczepieniem przeciwko rotawirusom. Nie wiem czy jest szansa to nadrobić? Dziękuję Ci bardzo, na każdym froncie teraz forma potrzebna 🙂 Tobie też życzę!

   Polubienie

 2. annapisze19 13 marca 2022 / 07:49

  Zdrówka dla MK, siły i cierpliwości dla Ciebie. Ważne, że jest lepiej i w kwestii remontu też do przodu 🍀

  Polubienie

  • Mysza w sieci 13 marca 2022 / 13:08

   Dziękuję Aniu, jest już dużo lepiej 🙂 Powoli MK wraca do formy, lekkie śniadanie zjedzone i brzuch się rozkręca, bo już o słodkie woła 😉 Od nowego tygodnia i remont rusza pełną parą. Miłej niedzieli dla Was, uściski dla Ciebie i pozdrowienia dla TS!

   Polubione przez 1 osoba

 3. ms.blond 12 marca 2022 / 21:25

  Oj Jelitowka to koszmarne doświadczenie,zwłaszcza u dziecka. Mam nadzieję że już czujecie się lepiej i będą siły do dalszego tworzenia nowej przestrzeni kuchennej.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 13 marca 2022 / 00:03

   Dziękuję Ci za troskę, nie sądziłam, że aż tak koszmarne i wymagające wielu nakładów sprzątania. Młody przez te 7 lat wymiatał tylko dwa razy i to nie przez jelitówkę. Także przeżycie ekstremalne, ale powoli za nami. Może choć niedzielę uda się z weekendu uratować, a od poniedziałku ciąg dalszy remontowych działań.

   Polubienie

 4. wilma 12 marca 2022 / 17:07

  Współczuję Młodemu, ale, jako, że jest młody szybko mu to minie, takie „sensacje” się u dzieci zdarzają.
  Tobie też współczuję tego białego pyłu, ale i też Ci „zazdroszczę”;) kuchni po remoncie.
  Trzymajcie się wszyscy, a Młody niech zdrowieje, bo ładna pogoda (podobno) się w tym tygodniu kroi.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 12 marca 2022 / 23:57

   Jestem jak najbardziej za zdrowieniem i korzystaniem z ładnej pogody:) Młodemu może i szybko minęło, dla mnie ta ciężka noc ciągnęła się w nieskończoność.. Ale grunt, że już lepiej i oby kolejna była spokojniejsza. A biały pył przy tym wszystkim to pikuś, krok po kroku się go w końcu pozbędę. Zdrowie najważniejsze! Ściskamy i pozdrawiamy 🌺

   Polubienie

 5. Facetka 12 marca 2022 / 13:11

  No widzę, że przyszlo to paskudztwo do was. Współczucia i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Młody niech kisiel wcina, jak lubi. Mi pomógł po koszmarnej nocy.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 12 marca 2022 / 15:45

   Nie bardzo chce wcinać cokolwiek, dobrze choć że pije rumianek na przemian z elektrolitami i odrobiną odgazowanej coli. Teraz niestety gorączkuje i nie wiadomo czy zbijać, czy lepiej niech organizm walczy.. Dziękuję Ci i zdrowia też dla Ciebie i rodzinki 🌺

   Polubienie

 6. Tatul 12 marca 2022 / 08:44

  Niejaki Salomon posiadał pierścień w którym wygrawerowano najlepsze zdaniem jego współczesnych wskazanie. Brzmiało ono następujęco:
  Wszystko przeminie

  Polubienie

 7. Paulina 12 marca 2022 / 08:22

  Zdrówka dla Małego 😊
  Później Ci wyśle środek do mycia na ten remontowy brudek. 😌

  Polubienie

  • Mysza w sieci 12 marca 2022 / 11:12

   Dziękuję Ci, najgorsze chyba za nami, odsypia teraz zarwaną noc 🙂 A środek mile widziany, choć i mop parowy pójdzie w ruch, jak już będzie wszystko gotowe.

   Polubione przez 1 osoba

 8. blubraa 12 marca 2022 / 04:04

  Oj. 😦 Biedny Młody. I biedna Ty. Umęczycie się oboje. Oby szybko się skończyło!

  Polubienie

  • Mysza w sieci 12 marca 2022 / 04:10

   Dobrze, że choć on od razu zasypia.. Jakoś tę połataną noc przetrwa, a ja odeśpię jutro. Jak jelitówka pozwoli;)

   Polubienie

   • Mysza w sieci 12 marca 2022 / 11:10

    Na razie śpi od 7 rano, więc wreszcie 4 godzinki spokoju. Mężuś po elektrolity pojechał do apteki. Ja spałam dziś w kratkę, łącznie 3 godzinki. Damy radę;)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s