Pomoc

Weekend rozpoczęłam od przeglądu szaf i wybierania ubrań, które by się mogły w tej koszmarnej wojnie przydać potrzebującym. Młody dołożył swojego misia, czym mnie niesamowicie rozczulił. Do niedzieli mieliśmy już adresy trzech punktów zbierających rzeczy i na granicę i dla kobiet z dziećmi, zakwaterowanych w naszym mieście. Zakupiłam kobiece środki higieniczne, do tego żele, szampony, mydła. Brat dorzucił nową butelkę dla niemowląt, dwie kołdry, poszewki na nie, ręczniki i dziesięć toreb ubrań – dziecięcych i dorosłych. Załadowaliśmy cały bagażnik i wybraliśmy jeden z punktów zbiórek, gdzie ze łzami w oczach dziękowano nam za pomoc.

Łzy w oczach miałam i ja, na widok podjeżdżających samochodów, ludzi ściskających zasmucone Ukrainki i przekazujących słowa wsparcia. Może tych rzeczy będzie za dużo, może część niepotrzebna, ale to, jak ruszyliśmy wszyscy na pomoc pokazuje, że jednak dobre serca są. Nie zniknęły w narodzie.

Reklama

16 myśli w temacie “Pomoc

 1. ms.blond 1 marca 2022 / 10:10

  Oby tylko starczyło tej pomocy na dłużej, a nie tylko na moment. Boję się, że pierwsze emocje opadną a ludzie znowu zamienią się w bestie. Już czytałam o różnych oszustach na granicy, sutenerach. Okropieństwo co w ludziach się budzi w takiej godzinie próby. Albo wychodzą z kogoś same najlepsze cechy. Albo najgorsze.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 1 marca 2022 / 11:26

   Niestety są i tacy, co wykorzystują sytuację, choć to najgorsze co można teraz zrobić. Jakoś zawsze w tych złych okazja uaktywnia chęć zrobienia czegoś jeszcze gorszego. Mimo wszystko ciągle wierzę, że dobro da radę, że się zlituje nad nieszczęściem innych. Tej dobroci jak widać też jest dużo…

   Polubienie

   • ms.blond 1 marca 2022 / 11:52

    Na szczęście. To daje nadzieje, że jeszcze istnieje dobro i ono wygrywa z uprzedzeniami, złością i strachem. Że chcemy pomóc drugiemu człowiekowi wbrew wszystkiemu.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 1 marca 2022 / 12:05

    Ale tak jak piszesz, oby to wystarczyło. Oby ta pomoc miała moc i żeby jednak to dobro wygrało. Bo inaczej ten świat nie ma sensu..

    Polubienie

 2. Tatiana 28 lutego 2022 / 10:35

  I zauważ, że stało się to spontaniczne, ludzie sami podjęli te wszystkie akcje, rząd nawet nie zdążył pisnąć, a ludzie działali nie patrząc na urzędników. To jest prawdziwa demokracja, taka poza rządami.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 28 lutego 2022 / 22:59

   I przez to to wszystko jest jeszcze cenniejsze i jeszcze bardziej budujące. Niech to dobro rośnie w siłę, przeciwko złu..

   Polubienie

  • Mysza w sieci 28 lutego 2022 / 10:25

   I całe szczęście! Bez tego ten świat byłby do niczego i można by całkiem stracić wiarę w ludzi. Niech dobroć wygrywa!

   Polubione przez 1 osoba

 3. blubraa 28 lutego 2022 / 01:01

  Tak, to budzi wzruszenie i nadzieje. Naprawdę jest to pocieszające, że każdy pomaga na tyle, ile może i na ile go stać.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s