Zamkną czy nie

Konkursy dla dzieci są fajne, choć cieszę się, że Młody nie będzie musiał brać udziału w tych świetlicowych. Przynajmniej na tym etapie za dużo trzeba się przy nich ponaginać i biegać za materiałami. Ale w sumie czego się nie robi dla radości dziecięcia. Nasze angielskie drzewa gotowe, oddane i niech się dzieje co chce.

Tak swoją drogą, to nie wiadomo, jak długo jeszcze ten szkolny świat będzie dostępny na żywo. Owszem liczymy, że klasy 1-3 będą przenosić online najpóźniej, ale jednak dostaliśmy już hasła i loginy do platformy internetowej. Na początku października będzie próbne logowanie i zobaczymy, jak to się dalej potoczy. Przyznaję jednak, że dołuje mnie świadomość, iż dzieci mogą zostać pozamykane w domu przed ekranami. Izolacja od rówieśników jest czymś okropnym, zwłaszcza gdy dopiero zapoznają się ze sobą, nawiązują powoli przyjaźnie i oswajają ze szkolnym otoczeniem.. Na razie jednak weekend i pora oderwać się od szkolonych tematów. W naszych rejonach zapowiada się jeszcze trochę słońca, łapiemy każdy promyk. Na zapas.

Reklama

24 myśli w temacie “Zamkną czy nie

 1. Alex. 26 września 2021 / 18:06

  Kiedy to szaleństwo się wreszcie skończy? Czy pandemia nadal jest aż tak groźna, żeby nas znów pozamykać i izolować? Coś mi mówi, że ludzie mają już dość i chyba tak łatwo się nie da znów wprowadzić lockdownu. Najbardziej w tym wszystkim szkoda mi właśnie dzieci, sama widzę po moich siostrzeńcach, czy dzieciach przyjaciół jak izolacja źle na nich wpłynęła i nadal te skutki trudno odwrócić.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 26 września 2021 / 21:42

   Też mam wrażenie, że już większość przestaje wierzyć w zagrożenie i statystyki. W sklepach bez masek, pomimo nakazów. Wygląda, jakby niewielu przejmowało się wirusem, choć ja tam bym go nie lekceważyła. Ale jednak mówiono o odporności stadnej, a tej się nie nabierze zamykając wszystkich w domu. Potem otwieranie drzwi i znowu wzrost statystyk. A dzieci odizolowane od rówieśników i spędzające czas przed ekranem tylko na tym cierpią..

   Polubienie

   • Alex. 27 września 2021 / 09:57

    Tak, to jest błędne koło i co dziwi mnie najbardziej to chyba to, że po dwóch latach pandemii nadal nie ma na nią jasno określonego leku, antybiotyku a lekarze nadal leczą paracetamolem.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 27 września 2021 / 11:26

    Konkretnego leku nie ma, a na dokładkę każdy inaczej przechodzi. To jest loteria. I faktycznie już tak długo trwa.. Wszyscy mają tego dość i oby jednak szczepienia pomogły..

    Polubione przez 1 osoba

 2. Ultra 24 września 2021 / 22:54

  Piękna praca, wymagała dużo pracy.
  To, czy dzieci zostaną w szkołach, zależy od dyscypliny dorosłych i szczepień, niestety.
  Serdeczności zasyłam

  Polubienie

  • Mysza w sieci 25 września 2021 / 21:26

   A tych szczepień ciągle za mało.. Dziękuję za dobre słowo, Synek szczęśliwy że pracę zaniósł na czas i że wziął udział w konkursie. Pozdrawiam serdecznie 🌺

   Polubienie

 3. annapisze19 24 września 2021 / 19:26

  Myszko, niech MK jak najdłużej chodzi do szkoły w normalnych warunkach. Życzę tego, bo co mogę innego? Rysunki wzruszają mnie, przypominają mi się malunki moich chłopców 🙂
  Odpoczywajcie w weekend 🙂

  Polubienie

  • Mysza w sieci 24 września 2021 / 20:37

   Aniu miła, bardzo chcemy żeby szkoła działała normalnie. Zwłaszcza, że taka fajna i przyjazna. Dziękujemy za życzenie i dla Was wzajemnie wypoczynku na weekend życzymy 🤗🌺

   Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 24 września 2021 / 20:40

   Wyszło fajne, ale przez nie o mało palce się nie posklejały. Na szczęście promyki przykleiły się tam, gdzie powinny 😉

   Polubienie

   • Paulina 24 września 2021 / 21:32

    Przed wczoraj bylo dobrze, od wczoraj znow fatalnie. Dziękuję ze pytasz😘

    Polubienie

   • Mysza w sieci 24 września 2021 / 21:39

    Jeju myślałam, że już na weekend zdrówko wróci, a tu nadal Cię choróbsko trzyma. To sił i mocy dla Ciebie 🤗

    Polubienie

 4. katasza 24 września 2021 / 11:15

  Fajny taki przestrzenny obrazek. 😉
  Lepiej, żeby szkoły działały normalnie, przynajmniej dla tych najmłodszych… Przedszkola zresztą tak samo. Sama nauka jak nauka, w starszych klasach to ja szczerze mówiąc byłabym bardziej efektywna w domu, ale ta cała otoczka też jest przecież ważna.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 24 września 2021 / 13:27

   Jest, bo gdzie mają się uczyć relacji pozarodzinnych, jeśli nie w szkole. Poza tym tam jednak ta wiedza jest lepiej przekazywana niż przez monitor.. I właśnie od tego monitora lepiej dzieci trzymać z daleka. Obrazek może trochę przerysowany, ale angielskie słowo zobrazowane, a o to najbardziej chodziło 🙂

   Polubienie

  • Mysza w sieci 24 września 2021 / 13:24

   Cały czas na to liczę, że 1-3 będą działać. Choć tych starszych klas też by było szkoda.. Najważniejsze jednak zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich dzieci..

   Polubione przez 1 osoba

   • okularnicawkapciach 24 września 2021 / 13:59

    wiadomo, aczkolwiek te dzieci , które dopiero zaczynają nawet tej rutyny nie poznały i kolegów jeszcze nie… Ale zdrowie najważniejsze!

    Polubienie

   • Mysza w sieci 24 września 2021 / 16:49

    Właśnie, nie zdążyły jeszcze poznać co to szkoła, ale może nie będzie tak źle i jednak nie pozamykają..

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s