Upał łupał

Kto śpi na oczepinach, tego dużo omija. O czym dowiedziałam się nad ranem. Albowiem gdy miał nadejść moment rzucania bukietem, panna młoda obróciła się i podeszła z nim do wybranej dziewczyny. W tym czasie świadek pana młodego padł na kolano i się owej dziewczynie oświadczył:)

Za to my byliśmy chyba jedynymi wyspanymi gośćmi, co też miało swój plus, bo po wypasionym śniadaniu w hotelu zbieraliśmy się w dalszą trasę. Do Zosi. A tam upały niesamowite, klejące się do pleców koszulki, zraszanie się wodą z wiader na działce. Sen przy otwartych oknach, by choć trochę przewiewu było i lody dla ochłody, jedzone dwa razy dziennie. Weekend całkowicie relaksacyjny, w cieniu, z zimnymi napojami zajmującymi większą część miejsca w lodówce. Pogaduchy z Zosią, zabawy Małego i powrót do domu, w którym brak otwartych okien zapewnił temperaturę 28 stopni, chroniąc przed 35 kreską. Nie żebym miała coś przeciwko ciepełku, ale i tu przydałby się złoty środek. I odrobina cienia pod drzewem..

Reklama

37 myśli w temacie “Upał łupał

 1. PogaduchyMagduchy 21 czerwca 2021 / 23:26

  Zaskoczył pewnie wszystkich, a najbardziej dziewczynę. Bardzo fajna forma oświadczyn, jednak myślę, że ja byłabym skrępowana…

  Polubienie

  • Mysza w sieci 22 czerwca 2021 / 07:24

   Ja raczej też, bo niezbyt lubię być w centrum zainteresowania. Na dokładkę brak chwili na zastanowienie;) Ale widać przyszły narzeczony stwierdził że jego wybranka nie będzie miała z tym problemu. I chyba się nie mylił, skoro mają już datę ślubu..

   Polubione przez 1 osoba

 2. stopociechblog 21 czerwca 2021 / 21:02

  Szczęścia młodym i tym przyszłym :-)))

  Polubienie

   • stopociechblog 21 czerwca 2021 / 21:23

    O matko 2 lata trochę czasu jest. Niech się nie rozmyślą. Ach jak tam chcą. Niech nam wszystkim pięknie w życiu będzie!!

    Polubienie

   • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 21:34

    Chyba nie chcą ryzykować przekładania ślubu przez kolejną falę (o której ciągle nam odgórnie przypominają). A ślub niech biorą kiedy chcą, byle wzięli go ze szczerych pobudek. Nie dla innych, a dla siebie i z miłości. Jeśli miałoby być inaczej, niech lepiej nie biorą go wcale.. Ja tam też życzę im szczęścia, bez względu na decyzje.

    Polubione przez 1 osoba

   • stopociechblog 21 czerwca 2021 / 21:35

    No tak za 2 lata jest szansa na spokojniejsze życie bez covida w roli głównej!!

    Polubienie

   • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 21:38

    Miejmy nadzieję! Bo już te kolejne mutacje straszą, nawet zanim się pojawią..

    Polubione przez 1 osoba

   • stopociechblog 21 czerwca 2021 / 21:39

    Wierzę w to, że jeszcze będzie dobrze, żeby nie rzec normalnie!

    Polubienie

   • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 21:42

    Ja też. Choć przyznaję, że chciałabym tej normalności już. Wystarczająco dużo czasu, ze swobody życia, zabrało to wirusisko!

    Polubione przez 1 osoba

   • stopociechblog 21 czerwca 2021 / 21:43

    O tak, masz rację zmęczył wszystkich a niektórych niestety wykończył.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 21:46

    Niestety.. I oby jednak zakończył już swoją destrukcyjną działalność.

    Polubione przez 1 osoba

 3. annapisze19 21 czerwca 2021 / 17:29

  Niech wszyscy będą szczęśliwi, zarówno aktualna Młoda Para jak i przyszła ❤ Z pewnością będą o tym opowiadać swoim dzieciom 🙂
  Upał jest, ale – tak jak Ty – nie narzekam, bo zaraz lato minie i znów kilka miesięcy będziemy czekać na ciepełko ulubione. Choć teraz już o opalaniu i plaży nie ma mowy, ale miło wspomnieć i zdjęć starych poszukać… Duuużo radości dla Waszej trójki 🙂

  Polubienie

  • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 17:34

   Nowożeńcy obecni i przyszli na pewno wyczuwają dobre życzenia, jakie im przesyłasz 🙂 Wspominać będą obie strony.. A lato niech trwa w najlepsze, byle by czasem dało trochę od upału odetchnąć 😉 Dziękuję Aniu, dla Ciebie i Twoich bliskich też samych dobroci!

   Polubione przez 1 osoba

 4. okularnicawkapciach 21 czerwca 2021 / 17:03

  O,to dopiero niespodzianka! No,no,pomysłowo;)
  Dziś fatalnie mi się pracowało w tym upale. Na urlopie super,ale w pracy kiepsko

  Polubienie

  • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 17:31

   O tak, pamiętam że nie znosiłam lata w pracy. Dwa miesiące powinny być wtedy wolne 🙂 Niespodzianka była duża, większość zachwycona. Pytanie czy przyszła panna młoda też 😉

   Polubienie

 5. aksinia-kawa-pudelka 21 czerwca 2021 / 14:37

  Chyba bym zabiła tępym narzędziem. Jednak co prywatne – to prywatne, nie lubię przedstawień. Chyba, że umówione i obojgu taka forma pasowała. Ale jeśli nie – to brzydka forma nacisku. Bo spróbuj tu odmówić…

  Polubienie

  • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 14:55

   Narzeczony chyba wiedział, że odmowy nie będzie 🙂 Ale tak czy inaczej odważny ruch. Ja tam wolałam kameralnie i tak na szczęście było..

   Polubienie

  • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 14:57

   Swoją drogą, takie tłumy przed tępym narzędziem też chronią. Za dużo świadków zbrodni 😉

   Polubienie

   • aksinia-kawa-pudelka 21 czerwca 2021 / 19:49

    Ale by zaświadczyli, że w afekcie… Szał nagły ją opadł, nic a nic premedytacji…

    Polubienie

 6. katasza 21 czerwca 2021 / 13:37

  Ciekawie. 🙂
  Według prognoz, z których korzystam, już w tym tygodniu temperatury mają znormalnieć. Tylko mają być też burze, więc pewnie będzie duszno.
  Mnie się jakoś udaje utrzymywać znośne temperatury: wietrzę wieczorem, rano otwieram okno od zachodu, potem zamykam wszystkie i tragedii nie ma. Ale najlepszym pomysłem było odwiedzenie brata w weekend, bo on ma w domu klimatyzację i miał ją bardzo komfortowo ustawioną: nic nie wiało po plecach, nie było zimno, po prostu była przyjemna temperatura. 😀
  Jak w zeszłym roku byłam na kolumbijskim wybrzeżu, to na dworze było upalnie, ale przyjemniej niż w pomieszczeniach, bo w starej części miasta bardzo zaplanowali ulice prostopadle do morza i był przewiew. 🙂 A tak normalnie to w mieście czuję dużą różnicę między ulicą pełną budynków a parkiem, w tym drugim od razu lepiej… Nad wodą też zawsze wiatr przynosi trochę ulgi.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 14:52

   Przynosi i to jedyne, czego mi u Zosi brakowało. Wody. Innej niż do picia 🙂 Też stosujemy Twoją metodę wietrzenia wieczorem, a rano okno tylko od zacienionej strony i to na chwilę. Potem już zamknięte. Jakoś u nas nie pomyśleli o odpowiednim ustawieniu budynków 😉 No i parku pod nosem brak. Ale nic to, tyle czekaliśmy na ciepło, niech będzie. Bo to raptem lipiec, sierpień i od nowa jesiennie..

   Polubienie

   • katasza 21 czerwca 2021 / 15:30

    U mnie w biurze jeden kolega zawsze zostawiał otwarte okno i wpuszczał to ciepłe powietrze… A budynek jest stary, przedwojenny, mury grube i normalnie trochę czasu potrzeba, zanim się nagrzeje.
    Dzisiaj sobie sprawdzałam pogodę w różnych miejscach i wyszło mi, że obecnie mamy temperatury jak na Karaibach, w Hiszpanii czy w Grecji. 😀
    Ale u nas faktycznie tego ciepła nie ma tak dużo, kilka tygodni i koniec…
    A jeszcze wracając do oświadczyn, to niektórzy oświadczali się gdzieś w górach – też warunki niesprzyjające odmowom. 😀 Ja bym wolała właśnie takie przyrodnicze, ale jak ktoś lubi widowiskowo, to taka forma jak opisałaś robi wrażenie.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 16:15

    I to na przyszłej pannie młodej i na widzach. Ale fakt, może być krucho jeśli dziewczyna nie ma chęci wychodzić za ten mąż. U mnie było przyrodniczo, na plaży w Grecji 🙂 Ciepłem się cieszę, choć to Hiszpańskie łatwiej było znieść. Wilgotność powietrza robi różnicę..

    Polubienie

   • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 16:16

    A okna dziś tak mam pozamykane, że dom cały obiadem „pachnie” 😉 Nic to, wywietrzy się przed nocą..

    Polubienie

 7. Marga Eska Kanał 60 Plus 21 czerwca 2021 / 12:53

  u mojej Siostry tez tak bylo z bukietem u mucha Szwagra, a rok pózniej tego samego dnia odbył sie w Paryzu slub Aldiony i Deana, bo maz Aldony sliczny, zagraniczny Chorwat urodzony w Paryżu, w którym oboje nadal mieszkaja, kiedys jak bede w Szczecinie to Ci moja Siora opowia ich historie, bo Aldona,m to jej najlepsza przyjaciólka ze studów, w kazdym badz razie nikt nie liczyl, ze Dean przyjedzie na slub mojej Siory, skoro calkiem niedawno byl kilka tygodni u Aldony, a tu bęc, Dean sie pojawil🙃
  tu upaly zelzaly…buziam😘❤️😘

  Polubienie

  • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 13:06

   To Aldona też miała mega atrakcję na ślubie przyjaciółki 🙂 I to ze szczęśliwym ciągiem dalszym! Ciekawe kiedy się w nasze rejony wybierzesz? Jakby co, od jutra i u nas trochę lżej z upałami 🙂 Buziaki!

   Polubienie

 8. nieodkrytapl 21 czerwca 2021 / 12:44

  Słyszałam już o takim sposobie oświadczyn. Bardzo mi się podoba i z pewnością będą mieli co wspominać 🙂

  Polubienie

  • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 13:03

   Ja się pierwszy raz zetknęłam, ale pomysł fajny i realizacja ułatwiona 🙂 Sceneria na dokładkę zapewniona i byle tylko Tak usłyszeć. W innym wypadku mogłaby być wtopa;)

   Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 21 czerwca 2021 / 13:02

   Zaskoczenie było duże 🙂 Choć ja wolałam oświadczyny we dwoje, niż na forum. Ale widać przyszły pan młody uznał to za fajną formę. Na pewno będzie niezapomniana 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s