Zmiany

Mały dostał się do szkoły, na której bardzo nam zależało. Ta nasza jest o wiele mniejsza od drugiej dostępnej. Pierwsze klasy będą tylko dwie i 20 osobowe, a nie jak w molochu 7 klas i jeden wielki chaos organizacyjny. Nie mówiąc o niskim poziomie, dyrektorze, z którym nie idzie się dogadać i od którego uciekają świetni nauczyciele. Choć to akurat plus, bo uciekają do nas. Szkoła ma bardzo dobre opinie, przyjazną świetlicę, opiekę i kadrę. Są też zajęcia dodatkowe, taniec, angielski i organizowane różne bale, czy konkursy. Na dokładkę do tej samej szkoły dostał się sąsiad z góry i drugi z naszego piętra, znany nam od lat syn koleżanki, dziewczynka z którą chodziliśmy na rytmikę i jak się uda, dwóch kumpli z obecnej grupy zerówkowej. Dzięki temu wiem, że Mały nie będzie się czuł wyobcowany, kumpli nie zabraknie, a i start będzie przyjemniejszy.

Ten start jednak i tak mnie trochę stresuje, bo za szybko trzeba doganiać zmieniające się, wraz z rosnącym dzieckiem, realia. I nie chodzi tylko o wyrastanie z ubrań i butów. Dopiero co zaczynaliśmy przedszkole, a tu już trzeba myśleć o wyprawce szkolnej, o kupnie biurka, laptopa (w razie zdalnych lekcji) i reorganizacji całej przestrzeni. Musimy zlikwidować nasze łóżko, przenieść regał z książkami, żeby teraz służył dziecku na jego książki, gry i zabawki. Nam zakupić wygodną kanapę do spania, co najbardziej mnie martwi, bo kręgosłupy bolące i wymagające. Przydałaby się też nowa ława i wymarzony duży stół. A tu i kuchnia woła o remont, korytarz o odświeżenie, a ceny wszystkiego rosną z dnia na dzień. To jest tak rozpędzone, że trzeba by się brać za te wszystkie zmiany już, bo za chwilę możemy nie nastarczyć. Brat miał kiedyś w planach budowę domu, teraz będzie cud, jak uda mu się kupić kawałek działki budowlanej, nawet w ramach przyszłej inwestycji. Nie mówiąc o naszych planach zakupu mieszkania z trzema pokojami, które to plany odeszły w siną dal. Będziemy kombinować na dwóch pokojach, choć tym przestałam się już przejmować. Najważniejsze, żeby dziecko miało swój pokój i warunki do nauki. A my się jakoś pomieścimy, za to będziemy częściej wybywać w plenery, żeby nasycić się przestrzenią i mam nadzieję, tymi wyczekiwanymi podróżami. W końcu przecież ważniejsze „być”, niż „mieć”.

Reklama

52 myśli w temacie “Zmiany

 1. Zielonapirania 25 kwietnia 2021 / 19:48

  Moja wnuczka jeszcze w lutym zapisana do szkoły, ale teraz pewnie córka jej szkole zmieni, bo kupiła mieszkanie i będzie szukac bliżej. No i dobrze mieć w sąsiedztwie inne dzieci z tej samej szkoły.
  Niesamowite, jak te dzieci urosły:) Nie wyobrażam sobie jednak, żeby dziecko w I klasie miało uczyć się zdalnie.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 25 kwietnia 2021 / 20:55

   Też sobie tego nie wyobrażam i oby nie było takiej sytuacji.. Nie tylko w 1 klasie, ale i w trzeciej. Córce się nie dziwię, dojazdy do szkoły byłyby utrudnieniem, trzymam kciuki żeby znalazła bliżej dobrą szkołę. A wtedy i znajomi z pobliża się pojawią.

   Polubienie

 2. Szymon 24 kwietnia 2021 / 16:08

  To teraz już wiesz, co czuli twoi rodzice dawno temu, gdy posyłali cię do szkoły. 😉

  Polubienie

 3. stopociechblog 24 kwietnia 2021 / 14:41

  Cudowna wiadomość. Dostać sie do takiej szkoły, mieć przyjazny pierwszy krok to ważne. I jeszcze znajomi, a dobry kolega, to miód na szkolne lata. Powodzenia!

  Polubienie

  • Mysza w sieci 24 kwietnia 2021 / 18:55

   Bardzo się cieszymy i oby ta szkoła faktycznie okazała się tak przyjazna i dobra, jak o niej krążą opinie. Jeszcze jeśli wśród tych kolegów znajdzie się prawdziwy przyjaciel, Małemu będzie łatwiej przejść te 8 lat nauki. Dziękuję Ci Basiu 🤗

   Polubienie

 4. ms.blond 23 kwietnia 2021 / 22:04

  Tak, ja też stawiam na być niż mieć. Nam było jeszcze trudniej bo kącik synka musial zmieścić się w jednym pokoju z nami. Ale o dziwo udało się więc i wam się uda.
  Ja też przeżywałam czy uda nam się dostać do pierwszej klasy w tej szkole w której mały chodzi do zerówki, ale będzie nawet ta sama pani.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 24 kwietnia 2021 / 09:47

   Najlepsza z możliwych opcji:) Maksowi będzie łatwo się odnaleźć. Wiem, że i w jednym pokoju dali byśmy radę żyć, jak nie ma innej opcji to się człowiek przystosowuje. Na dwóch też się wszystko ułoży.

   Polubienie

   • ms.blond 24 kwietnia 2021 / 10:02

    Myślę sobie, że można mieć wielki piękny dom i w ogóle nie być szczęśliwym.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 24 kwietnia 2021 / 10:28

    Pewnie że tak, dom bez bliskości i miłości, choćby nie wiem jak wielki to tylko 4 ściany. W których może być emocjonalnie bardzo zimno. Wiem, jak to w rzeczywistości wygląda i nikomu nie życzę.

    Polubienie

 5. annapisze19 23 kwietnia 2021 / 13:06

  Mały Książę już nie taki mały 🙂 Świetnie, że udało się ze szkołą, będziesz też spokojniejsza, że ze znajomymi dziećmi będzie chodził. Nawet w kwestii odbierania ze szkoły możecie sobie wzajemnie z innymi rodzicami pomagać. Przyznaję, że czeka Was rewolucja, oj czeka 🙂
  Siły więc, pomysłów i ich realizacji życzę 🙂 Buziaki!

  Polubienie

  • Mysza w sieci 23 kwietnia 2021 / 18:54

   Coraz większy 🙂 O szkołę się martwiłam, bo w tej dużej trudniej byłoby mu się odnaleźć. W naszej widzę same plusy i odetchnęłam z ulgą. O tym odbieraniu ze szkoły też myślałam, jak i możliwości poratowania z odpisaniem lekcji w przypadku np przeziębienia. Na rewolucję domową dopiero zbieramy siły, dziękuję Ci Aniu 🤗 Buźka!

   Polubione przez 1 osoba

 6. Zajęta Mama 22 kwietnia 2021 / 22:06

  Dobrze, żeby już na pierwszym apelu ustawiając się w pary dorwał dla siebie potencjalnego kumpla do szkolnej ławy. 😉Takie chwile tworzą więzi.

  Polubione przez 1 osoba

  • Paulina 22 kwietnia 2021 / 22:22

   Az mi sie przypomniało jak byłam małą kluską i 1 dzień w szkole. Tak, stanelam z jedną dziewczynką i trzymałysmy sie razem 💪

   Polubienie

   • Zajęta Mama 22 kwietnia 2021 / 22:30

    Tak poradziłam synkowi i siedziałby z dobrym piłkarzem, a że zaczął wydziwiać, że go spodnie uwierają, to został jedenasty nie do pary😉 Dopiero od nowej czwartej klasy nadrobił zaległości.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 23 kwietnia 2021 / 08:55

    Uwierające spodnie widać były wtedy ważniejsze 😉 Ale grunt, że się zaaklimatyzował, a i potem odnalazł wśród kumpli.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 23 kwietnia 2021 / 08:54

    Dawno o tym nie myślałam, a tu już dziecię od września do szkoły i pamięć wraca.. Też miałam w podstawówce taką bliską kumpelę, poszłyśmy nawet razem do liceum 🙂

    Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 23 kwietnia 2021 / 08:52

   Na to liczę 🙂 Muszę tylko przed rozpoczęciem dowiedzieć się czy w klasie będzie sąsiad z góry, wiem że z nim czułby się najlepiej.. Dziś się dowiedziałam, że będzie jeszcze jedna dziewczynka z naszej zerówki, fajna, spokojna. Dobra wiadomość 🙂

   Polubione przez 1 osoba

   • Zajęta Mama 23 kwietnia 2021 / 10:48

    Zapowiada się dobry start. 😉Oby wszystko się ułożyło i wróciła normalność.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 23 kwietnia 2021 / 11:17

    Oby. Te zamykania i otwierania życia codziennego mogą jednak sprawić, że po wakacjach będzie kolejna fala. Chyba że szczepienia i odporność zbiorowa pomogą..

    Polubienie

 7. katasza 22 kwietnia 2021 / 15:05

  Mała szkoła i małe klasy to duży plus, mam porównanie kameralnej podstawówki z gimnazjum-molochem i mimo że w podstawówce też nie wszyscy nauczyciele byli idealni i chodziło sporo dzieci z trudnych rodzin, to lepiej ją wspominam. Do tego u was tych plusów jest cała lista, zapowiada się dobrze. 🙂
  Ceny mieszkań ostatnio szaleją, ciekawe, jak długo jeszcze, bo na razie nie zapowiada się, żeby miało się to skończyć… Moi rodzice, kiedy spali na kanapie, zawsze znajdowali wygodną, tak że da się, co najwyżej trzeba powybrzydzać. Nie jest to to samo co sypialnia, ale nie musi być źle. Moja kanapa jest nierozkładana, a też super do leżenia. 😛

  Polubienie

  • Mysza w sieci 22 kwietnia 2021 / 16:34

   Na naszej leżeć się da, ale codzienne spanie odpada bo część wysuwana jest twarda i niewygodna. Przeglądałam wersje z wyciąganym stelażem i materacem w środku ale nie wiem czy to wytrzymałe. A szkoła jest najlepsza jaka mogła się trafić i oby te plusy sprawiły że i Mały będzie ją miło wspominał 🙂

   Polubienie

  • Mysza w sieci 22 kwietnia 2021 / 16:36

   Co do cen mieszkań, to ostatnio widzieliśmy 60 m2 (2 pokoje z aneksem kuchennym) za pół miliona. To jest jakaś masakra..

   Polubienie

   • katasza 23 kwietnia 2021 / 11:34

    Jeśli chodzi o ceny, to sky is the limit. 😉
    U mnie ciągle spokojnie znajdzie się poniżej takich kwot, nawet w Katowicach czy Gliwicach i nawet od dewelopera (chociaż tu już blisko), ale w ciągu kilku lat wyraźnie wzrosły. Aż byłam zaskoczona, bo pamiętam ceny z rynku wtórnego sprzed kilku lat.
    Rodzice zawsze trochę się musieli naszukać, bo też wymagający kręgosłupowo – żeby twardość była odpowiednia, żeby to trochę wytrzymało, żeby po rozłożeniu było równo… Nie ma to jednak jak materac, ale co zrobić…

    Polubienie

   • Mysza w sieci 23 kwietnia 2021 / 11:43

    Niby są takie kanapy składane na trzy i w środku jest materac (ok 15 cm), ale ten łamany stelaż ma nierówności, nie wiem czy to prze taki materac nie będzie wyczuwalne. Z drugiej strony są teraz sofy do spania, gdzie powierzchnia jest równa. Tylko właśnie ta twardość istotna i fakt, że w ciągu dnia się na tym siedzi i jeszcze wygniata 😉 zawsze też można kupić materac i kłaść na kanapie, tylko trzeba mieć potem gdzie ten materac schować. Także trochę kombinacji i przemyśleń jest..

    Polubienie

 8. fuscila 22 kwietnia 2021 / 14:19

  No i właśnie o to chodzi! A za parę dziesiątek lat stwierdzicie, że dobrze się stało, iż były tylko dwa pokoje! Dziecię poszło w świat, a Wy na wyciągnięcie ręki do siebie! :-)))))

  Polubienie

  • Mysza w sieci 22 kwietnia 2021 / 16:31

   Na dzień dzisiejszy jednak wolałabym trzy, ale jak się nie ma co się lubi 😉 To się robi przemeblowanie i żyje się dalej. Dobrze prawisz 🙂

   Polubienie

   • Mysza w sieci 23 kwietnia 2021 / 21:37

    Absolutnie nie traktuję dziecka jako głupiego, wręcz przeciwnie, czasem rozmawiam z nim zbyt poważnie i łapię się na tym, że to jeszcze nie etap na takie rozmowy:) Tej sentencji raczej nie wymyśliło dziecko, a ktoś dorosły, kto wolał gromadzić przeżycia niż rzeczy materialne..

    Polubienie

   • Ervisha 24 kwietnia 2021 / 12:30

    Ja wiem Myszko ale nie każdy nie każdy

    Polubienie

   • Mysza w sieci 25 kwietnia 2021 / 10:04

    Bardzo. Potem może być dzieciom brak pewności siebie i poczucia swojej wartości..

    Polubienie

   • Mysza w sieci 25 kwietnia 2021 / 20:50

    Co poradzisz, nie da się wtrącać czy zmieniać podejścia takich rodziców.. Można jedynie szanować swoje dziecko, dodawać mu pewności, wiary w swoje siły i liczyć, że w przyszłości wyrośnie na dobrego rodzica.

    Polubienie

   • Ervisha 25 kwietnia 2021 / 21:27

    Kwestia rodzica.. kwestia jego podejścia

    Polubienie

 9. cieniewiatru 22 kwietnia 2021 / 13:30

  fajnie, że ta wymarzona szkoła zaklepana 🙂
  to widzisz, u nas w wiejskiej szkole są po 3 równoległe klasy 😉

  Polubienie

  • Mysza w sieci 22 kwietnia 2021 / 14:06

   Myślałam, że u nas też będą trzy klasy, ale to jest na plus, że mniej. Będzie większa opieka i skupienie na nauce. Zresztą kameralność sprzyja atmosferze, a nasz Mały z tych stresujących się, więc liczę, że będzie się tam czuł bezpiecznie. Juniorka już praktycznie od roku w szkolnych murach, to bez problemu na pierwszą klasę się przestawi 🙂

   Polubienie

 10. okularnicawkapciach 22 kwietnia 2021 / 12:06

  dużo zmian na horyzoncie!
  Dzieci rosną za szybko, i za szybko metraż robi się za mały 🙂 Ale dacie radę!

  Polubienie

  • Mysza w sieci 22 kwietnia 2021 / 14:02

   Musimy dać radę, nie ma innej opcji 🙂 Zmian nie unikniemy, ale dziecię mogłoby się tak nie spieszyć z tym dorastaniem 😉

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s