Spacery

Cóż nam ostatnio z rozrywek poza domem zostało? Do kina nie ma jak, teatry zamknięte, o koncertach nawet nie wspominam bo mnie się rzewnie na duszy robi. Spotkania rodzinne ograniczone, ominęło nas też wesele, a potańczyć można jedynie w czterech ścianach. Choć gdyby ktoś się nie obawiał krzywych spojrzeń to i na dworze popląsać może. Tylko na zadyszkę w masce nastawić się należy. Wyjechać gdzieś dalej, nie bardzo, bo i z noclegiem krucho i z pogodą. Krążymy więc w pobliżu, odwiedzając zakątki naszego miasta i wyłapując luki pomiędzy mżawką, a ulewą..

A jak już się taką lukę trafi, wtedy wędrówki nad wodą, z braku morza, te nadodrzańskie. Potem choćby nad staw, dla zmiany otoczenia..

A po spacerze już tylko gorąca i pachnąca herbata, jakiś film, zabawy z Małym, przed snem książka i najchętniej jako ten misiek zawinąć się szybko na odpoczynek. Tylko może kocem przykryć, co by gdzieniegdzie nie zawiewało. I cóż.. mamy grudzień. Kiedy to się stało, jak, gdzie? To jest po prostu nie fair, jak ten czas zasuwa. Zaraz Mikołaj, Święta, sylwester domowy i rach ciach nowy rok przybędzie..

9 myśli w temacie “Spacery

 1. cieniewiatru 3 grudnia 2020 / 17:12

  niech przyjdzie ten nowy rok i niech trochę nadziei i lepszego jutra ze sobą wniesie

  Polubienie

  • Mysza w sieci 2 grudnia 2020 / 13:51

   Jeśli zimowa aura dopisze, pod hasłem mróz i słońce, chętniej będzie się wychodziło niż na deszczową chlapę.. Trzymaj się ciepło 🙂

   Polubienie

 2. fuscila 2 grudnia 2020 / 10:45

  Moja rwa zelżała i od paru dni mogę znowu po naszej promenadzie pojeżdzić rowerem. Nie są to kilometrowe jazdy, ale zawsze! Oby tylko nie padało, to ciepła kurteczka, czapeczka, szalik i rękawiczki wystarczaja. Nawet na chłód i wiatr! W końcu trzeba nabywać tą odporność c’nie?
  Dobrego i zdrowego spacerowania! 🙂

  Polubienie

  • Mysza w sieci 2 grudnia 2020 / 10:58

   Trzeba, trzeba! I cieszę się bardzo, że wracasz do formy, to nadzieja i dla mojego kręgosłupa 🙂 Podziwiam Cię za ten rower, mnie by się w takie chłody nie chciało. Choć może to i dobry sposób na rozgrzanie 🙂 Zdrówka i miłych przejażdżek!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s