Zwierciadło duszy

Skierowanie do okulisty odebrane, termin wizyty będzie pewnie odległy, ale o tym dowiem się w nowym tygodniu. Na razie jestem po rozmowie z panią pracującą kiedyś u optyka i poleca mi zrobić badania właśnie tam, a nie w przychodni. Nie znam się na tym, ponoć okulista bada oko pod kątem jego chorób, ale okulary lepiej dobrać w specjalistycznym punkcie? Będę się chyba musiała bardziej zorientować w temacie. Na razie na pocieszenie próbuję dodać oczom trochę koloru i blasku (ciągle ucząc się tej sztuki), może przez owe zwierciadło do duszy też dostanie się trochę koloru..

Bardzo chłodno zaczęło się robić i ciepłe kurtki na ten weekend się przydały. Dochodzą wieści o śniegu więc dobrze, że zimowe opony w autach już wymienione. Brat zaopatrzył się w klucz elektryczny do kół i teraz cała rodzina korzysta. Zima coraz bliżej, ciekawe jaka będzie i jak podczas niej będzie się rozwijał wirusowy temat. Mam nadzieję, że szczepionka da radę opanować epidemię, to już trwa tak długo, że potrzebny jest każdy promyk nadziei..

60 myśli w temacie “Zwierciadło duszy

 1. annapisze19 25 listopada 2020 / 07:54

  Myszko, u mnie dziś wstał piękny dzień. Podobno jak dzisiaj tak przez cały grudzień, więc zapowiada się dobrze 🙂 Uściski najserdeczniejsze dla Ciebie! Dla chłopaków oczywiście też 🙂
  ❤ ❤ ❤

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 25 listopada 2020 / 08:28

   To dobra wróżba, niech się spełnia! U nas lekki mrozek, zero stopni ale pogodnie i jasno 🌞 Buziaki dla Ciebie i rodzinki, dziękujemy i trzymajcie się zdrowo! 🌺 🍀 ❤

   Polubione przez 1 osoba

 2. zamyślona 24 listopada 2020 / 19:39

  Ja czekam, aż będzie można ruszyć się z domu. Mnie też czeka wizyta u okulisty i być może u optometrysty.

  Polubienie

 3. ms.blond 23 listopada 2020 / 08:17

  Powiem ci ze raz mialam okulary dobrane w punkcie to byla masakra. W ogóle nie moglam w nich chodzić. Ale może akurat taki traf. Teraz bylam u okulisty i to on dobral mi okulary. Teraz jest ok. Młodemu też bardzo dobrze dobrał szkła.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 23 listopada 2020 / 09:15

   Dobrze wiedzieć, że i okulista może dobrać odpowiednie szkła. Większość jest za optykiem, ale ten też musi być fachowcem, więc jeśli już to z polecenia i sprawdzonym. Dziś dopiero będę umawiać wizytę u okulisty, więc jeszcze trochę potrwa zanim się okaże co jest dla mnie wskazane. Cieszę się, że u Was okulary dobrze dobrane. Niech pomagają 🙂

   Polubienie

   • ms.blond 23 listopada 2020 / 09:35

    Myślę że dużo zalezy od sprzętu. Moj doktor ma dobry, nowoczesny sprzęt. Jest młody i na pewno na bierząco ze zmianami. I to nawet nie prywatnie a państwowo. Także da się.

    Polubienie

   • Mysza w sieci 23 listopada 2020 / 13:11

    Pewnie, że się da 🙂 Przyjrzę się mojej pani doktor, sprzętowi i jej podejściu do pacjenta.. Nasz rodzinny jest takim dobrym lekarzem, młodym i widać jego chęci, by pomóc, wyleczyć. Nie ma oporu by kierować na badania, by szukać rozwiązań. A to dużo znaczy. Oby i okulistka miała podobny zapał..

    Polubienie

   • ms.blond 23 listopada 2020 / 13:12

    No naszego okulistę wszyscy chwalą. Poszłam do niego z polecenia i naprawdę nie żałuję.

    Polubienie

 4. stopociechblog 22 listopada 2020 / 22:47

  Zdrowszych oczu życzę, ładnych oprawek i dobrych szkieł :-)))

  Polubienie

  • Mysza w sieci 23 listopada 2020 / 07:25

   Dziękuję Ci serdecznie :)) Zdrowsze to pewnie już nie będą, ale może choć wydłuży się ten etap zanim się cokolwiek pogłębi.. Oprawki chciałabym kiedyś takie, które będą pasowały do wszystkiego. A te szkła to już niech optyk dobiera:)

   Polubienie

   • stopociechblog 23 listopada 2020 / 07:29

    I niech dobrze dobierze😊👍

    Polubienie

   • Mysza w sieci 23 listopada 2020 / 07:30

    To najważniejsze! Ale najpierw badanie, bo jeszcze nic nie wiadomo 🙂

    Polubienie

 5. blubraa 22 listopada 2020 / 22:22

  O, jakie ładne cienie! Kiedy się w owych pokażesz via What’s App? 😀 A moja mama i znajoma z pracy oczy badały u okulisty, a szkła dobierały w salonach optycznych, przy ich sprzętach. Mama osobiście zadowolona jest z Vision Express. Mało za szkła i oprawki nie zapłaciła, ale zadowolona, okulary nosi już drugi rok i nic się jej z nimi nie dzieje. A wiadomo, że to inwestycja na kilka ładnych lat.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 23 listopada 2020 / 07:30

   Promocja była w hebe i to duża 🙂 Jeszcze żebym umiała się pięknie umalować, to bym miała co wysłać, a tak trenuję tę sztukę dalej i uczę się przy każdym podejściu do malowania. Właśnie tak chyba zrobię, badanie u okulisty, a potem wyprawa do optyka. O Vision Express słyszałam dużo dobrego, ale teraz i oni zamknięci, trzeba poczekać. Cieszę się, że u Twojej Mamy okulary się sprawdzają, polecenie jest najlepszą reklamą 🙂

   Polubienie

   • blubraa 23 listopada 2020 / 13:09

    To maluj się, maluj. Może i mnie natchniesz. 😉

    Polubienie

   • Mysza w sieci 23 listopada 2020 / 13:31

    Pamiętam te nasze zrywy kosmetyczne 😉 Czasem przychodzi chęć na próby, choć nie zawsze one udane, ale w końcu trening wskazany nieustannie..

    Polubienie

   • blubraa 23 listopada 2020 / 13:33

    Tak, ponoć trening czyni mistrza! 😉 I mam nadzieję, że tak w końcu zniosą obostrzenia, to znów się wybierzemy na jakiś szoping. 😉

    Polubienie

 6. annapisze19 22 listopada 2020 / 18:20

  Ładne kolory,Myszko, „…czarne przegrywa, kolor wygrywa, w kolory grajmy dziś…” Ciekawa jestem czy pamiętasz taką piosenkę, czy wiesz w ogóle co to była „Gawęda”, która tę piosenkę śpiewała? Zimno dziś bardzo, wiatr mroźny i nieprzyjemny, brrr, nie lubię. Ciepełka życzę Tobie i chłopakom, póki jeszcze da się wyjść z MK na spacer, żeby się wyżył, wybiegał 🙂 Buziaki!

  Polubienie

  • Mysza w sieci 22 listopada 2020 / 20:51

   Dzisiaj szalał w plenerach, po plaży i na placu zabaw 🙂 Wprawdzie ładnej pogody było niewiele, ale łapiemy, co się da.. Piosenkę i zespół pamiętam, choć bardziej z utworu o psie, śpiewanym też i Małemu w podróżach 🙂 Ciepła i dla Ciebie, trzymajcie się zdrowo! Buziaki 🌺

   Polubione przez 1 osoba

 7. katasza 22 listopada 2020 / 18:11

  Powinnam wymienić teraz szkła, bo moje już mają z… hm… 7 czy 8 lat i są zniszczone i jak się w końcu zbiorę, to na dobór pójdę do optometrysty (bo może i trochę więcej mocy by się też przydało). Zawsze dobierała mi okulistka i były w porządku, tylko soczewki optometrysta, ale też to było w czasach, kiedy zawód optometrysty albo nie istniał (?), albo nie był znany. A to optometryści są szkoleni specjalnie do doboru korekcji i mają sporo sprzętu, który w tym pomaga.
  Do okulisty i tak powinnam się wybrać na inne badania, bo ostatnio miałam tyle, co w medycynie pracy (ale dno oka obejrzała, sprawdziła, że rozróżniam kolory, widzę przestrzennie i takie tam). Za nastolatki to i ciśnienie w gałkach mi mierzyli, i miałam robione pole widzenia i w ogóle różne cuda, a od paru lat olewam, bo do mojej okulistki za ciężko się było dostać… Nie zaszkodzi skontrolować zdrowia oczu również pod innym kątem niż ostrość widzenia.
  Opony już mam, ale teraz prawie nie jeżdżę. 😀
  A do kolorów na powiekach nie umiem się przekonać. 🙂

  Polubienie

  • Mysza w sieci 22 listopada 2020 / 20:45

   Im więcej oglądam filmików o makijażu, tym większą chęć na kolory nabieram 🙂 Choć jakiś akcent, bo do tej pory asekuracyjnie w brązach i wszelkich „nudach”.. Wizyta u okulisty na pewno nie zaszkodzi, ale już wiem, że okulary będę odbierała u owego fachowca optometrysty. Niech tylko wrócą do pracy i będę po badaniu. Czego i Tobie życzę, bo jednak 7 lat już na pewno swoje zdziałało..

   Polubienie

   • katasza 22 listopada 2020 / 21:13

    U mnie to w ogóle na powiece najczęściej nic nie ma. 🙂 Nawet tuszu rzadko używam, chociaż doszłam do wniosku, że kiedy czasami zakładam soczewki, to by się coś jednak przydało.
    Sama bym mogła iść po nowe okulary kiedykolwiek, bo pobliski rodzinny zakład na pewno działa, ale nie wiem, czy chcę tam, czy do innego, czy może do sieciówki. W ogóle nie cierpię dobierania korekcji, nigdy nie wiem, czy już jest dobrze, dobierania oprawek też nie za bardzo, do tego mam sporą wadę, muszę brać mocno pocieniane i z góry wiem, że tanio nie będzie… To zachęciłam. 😀

    Polubienie

   • Mysza w sieci 23 listopada 2020 / 07:34

    Oj tam oj tam, każda wiedza jest przydatna 🙂 Dla mnie bez tuszu nie ma rzęs, takie są jasne. Brwi zresztą też. Montowania w oku soczewek na razie w ogóle sobie nie wyobrażam, jedyne co mogę zrobić to zakropić oczy choć i tego nie lubię. Tanio to z okularami chyba nigdy nie jest, zwłaszcza z dobrymi. Także już zaczynam odkładać, a Tobie życzę mobilizacji do zakupu 🙂

    Polubienie

 8. agajoz 22 listopada 2020 / 17:12

  Opony wymienione, zima może przychodzić.
  Jeśli chodzi o okulary, to rzeczywiście optyk (dobry optyk!) jest najlepszy. Żaden okulista nigdy mnie tak dokładnie nie przebadał, żadne okulary nie były tak dobrane, jak trzy lata temu progresywne.

  Polubienie

  • Mysza w sieci 22 listopada 2020 / 20:38

   To widzę, że będę musiała popytać o dobrego optyka w mieście 🙂 O progresywnych też słyszałam, że są najlepsze, ale i najdroższe. Zobaczymy jakie będą mi potrzebne.. A zima niech przybywa i szybko znika, pozdrowionka 🙂

   Polubienie

   • agajoz 22 listopada 2020 / 20:40

    Na progresywne to możliwe że jesteś po prostu za młoda 😉

    Polubienie

   • Mysza w sieci 22 listopada 2020 / 20:56

    Nie wiem od jakiego wieku są potrzebne lub dozwolone 😉 Ale latka lecą i pewnie prędzej czy później i takich się dorobię.. Na razie grunt, żeby sprawdzić co w tych oczyskach siedzi i czego potrzebują, by im pomóc..

    Polubienie

   • agajoz 22 listopada 2020 / 21:01

    Progresywne najczęściej potrzebne są osobom, które z racji wieku mają pogarszający się wzrok (tak zwana starczowzroczność lub ładniej- presbyopia) albo potrzebują kilku par okularów- inne do czytania, inne do chodzenia

    Polubienie

   • Mysza w sieci 23 listopada 2020 / 07:21

    To faktycznie jeszcze nie ten etap, ale dziękuję Ci bardzo za te wieści 🙂 Przydadzą się na przyszłość..

    Polubienie

 9. cieniewiatru 22 listopada 2020 / 15:55

  No podobno tak jest, że jeżeli chodzi o dobór szkieł to lepszy jest optometrysta.
  Ładna paletka 🙂 a ja od kiedy noszę okulary to kupiłam sobie tusze w różnych kolorach i często tylko na nich poprzestaję 😉
  opony, a raczej koła też muszę wymienić, jak Mężu nie zapomni, że musi mi to zrobić 😉
  dobrego tygodnia 🙂

  Polubienie

  • Mysza w sieci 22 listopada 2020 / 20:31

   Teraz o owego opto-fachowca trudniej, bo wielu dobrych mieści się u nas w galeriach. Trzeba będzie poczekać aż otworzą. Jakoś kolorowych tuszy do rzęs nigdy nie miałam, bazuję tylko na czarnym 🙂 Moje rzęsy bez tuszu są praktycznie niewidoczne.. Trzymam kciuki za pamięć Męża, bo chłody już chyba nie odpuszczą i lepiej te zimówki mieć. Dla Was również dobrego nowego tygodnia i serdeczności 🙂

   Polubienie

   • cieniewiatru 23 listopada 2020 / 12:54

    tym razem optycy w galeriach otwarci zaliczyli ich do usług
    Dzięki i również serdeczności zasyłam 🙂

    Polubienie

   • Mysza w sieci 23 listopada 2020 / 13:13

    Oo a byłam niedawno w większym spożywczym w galerii i Vision Exp. było zamknięte, chyba że skrócili czas pracy ale wtedy jeszcze się tematem nie interesowałam..

    Polubienie

   • cieniewiatru 23 listopada 2020 / 13:15

    o, to dziwne bo w naszym najbliższym takim większym centrum jest Vision Exp i Kodano i oba jak informowała strona galerii miały być przez cały czas czynne

    Polubienie

   • Mysza w sieci 23 listopada 2020 / 13:38

    Już niedługo i tak galerie będą otwarte, więc temat będzie na bieżąco dostępny 🙂 Chyba, że w tej akurat galerii jest jakiś problem z VE, w jednej na ten przykład po poprzednim lock down’ie była mowa o zakończeniu współpracy z CCC, jakoś przetrwali ale Camaieu zamknęli

    Polubienie

 10. fuscila 22 listopada 2020 / 15:29

  Co kilka lat chodzę wymieniać okulary do optyka. Jeśli jest taka konieczność to on sam umawia mnie z lekarzem, ktory też u nich przyjmuje. Dotychczas była taka konieczność tylko raz!
  Moje opony wymieniam pojutrze!
  Serdecznosci!

  Polubienie

  • Mysza w sieci 22 listopada 2020 / 20:26

   Tak coś właśnie czuję, że na optyku się skończy 🙂 Oby to tylko niewielka wada była i żadnych większych problemów. Powodzenia z wymianą i uściski!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s