W lesie

Złapaliśmy trochę oddechu, po siedzeniu kilka dni w domu takie wyjście do lasu jest jak wyjście na wolność. Wolność, w której jednak nie oddycha się pełną piersią. Tylko z myślą, z tyłu głowy, czy aby na pewno to jest dobry pomysł. Jednak dla duszy i ciała, taki spacer to teraz niesamowita odskocznia..

Mały nareszcie wybiegany i kiedy patrzyłam jak szaleje, śmieje się i biega za piłką, to aż łzy w oczach miałam, że nie ma tak na co dzień. Koleżanka wychodzi z dziećmi codziennie, a to na piłkę, a to na rower. Mieszkają koło lasu i mówi, że niewiele osób zagląda w ich rejony. My musimy wsiąść w samochód, podjechać w okolicę, albo udać się do Zosi, bo jednak do lasu na piechotę nie dotrzemy.

Sobota okazała się łaskawa z pogodą, niedziela już z deszczem i gradem. Miałam więc czas by zająć się porządnie zadaniami z angielskiego i zrobiłam ich naprawdę dużo. Łącznie z testem kończącym kilka rozdziałów w książce. Napisałam też maila do naszej prowadzącej, żeby wyjaśniła mi kilka zawiłości. Bo naprawdę stosowanie „a”, „the” czy nie używanie owych przedrostków nadal stanowi dla mnie zagadkę. Ale cóż, w każdym języku gramatyka nie należy do najłatwiejszych. W naszym też jest dużo wyjątków i reguł rządzących się swoimi prawami.

Głowa przewietrzona i rozruszana, podjechaliśmy jeszcze zawieźć rodzicom ważną fakturę. Najpierw był plan wrzucić dokument tylko do skrzynki na listy, ale Mama nie wytrzymała i chciała się zobaczyć z córką choć na sekundę. Wizyta przez drzwi i na odległość dwóch rąk trzymających papier. Przykre przeżycie i bardzo wymowny moment. Nie można się przytulić, wyściskać, a odległość staje się koniecznością. Mam wrażenie, że rzeczywiste relacje międzyludzkie już nie będą tak swobodne. Uścisk na niedźwiedzia, zwykłe podanie dłoni.. I nie chodzi mi o rodziny, ale o młodych ludzi, którzy dopiero w ten świat zaczną wchodzić i będą próbowali odnaleźć w nim miłość i poczucie bliskości.. Oby mimo wszystko kiedyś znaleźli..

54 myśli w temacie “W lesie

 1. Pielęgnacyjny Zakątek 1 kwietnia 2020 / 01:16

  Ten kto ma ogród i blisko do lasu to ma super. Teraz można doceniać takie wiejskie domki, bo z dala od miasta zawsze jest lepiej. Można wyjść lecz lepiej z umiarem i zachowując odpowiedni odstęp od osób. Najlepiej nikogo po drodze nie mijać.
  Pozdrawiam:)

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 1 kwietnia 2020 / 08:57

   Naprawdę rzadko wychodzimy, co bardzo źle wpływa i na nas i na dziecko w szczególności.. Teraz mam wrażenie mniej groźny byłby ten spacer niż pójście do sklepu, tam jest o wiele większa kumulacja zagrożenia.. Do lasu w weekend pojedziemy, niech tylko pogoda się ociepli. Pozdrawiam serdecznie 🙂

   Polubienie

 2. katasza 31 marca 2020 / 13:51

  Psychika też jest ważna… A mieć nieodwiedzany las pod domem, jak koleżanka, to teraz luksus.
  Relacje kiedyś wrócą do normalności. Chociaż dla mnie normalność oznacza pewien dystans, poza paroma wybranymi osobami i wyjątkowymi sytuacjami. Jak zdecydowaliśmy o zaprzestaniu podawania ręki w pracy, byłam podwójnie zachwycona – raz, że dla bezpieczeństwa (ludzie wracali z Niemiec, zresztą byłam po chorobie i sama nie chciałam nic rozsiewać), a dwa, że za tym po prostu nie przepadam.

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 31 marca 2020 / 14:00

   To u nas wśród znajomych było witanie się buziakiem w policzek i ściskaniem na misia. Wolałam nawet to, niż podawanie ręki które zwiększa dystans, a ja z tych przyjaznych co dystansu nie lubią. Ale nic to, przyjdzie polubić i teraz już się raczej do ściskania wyrywać nie będę, podawanie ręki raczej też już będzie zanikać.. A do lasu w weekend znowu się wybierzemy, niech tylko wróci trochę ciepła 🙂

   Polubienie

 3. ms.blond 30 marca 2020 / 19:38

  Nie wyobrażam sobie teraz robić jakies spotkania z rodziną czy znajomymi. A mój sąsiad miał gości w weekend i doskonale sie bawili. Totalna głupota. Ja boję się być w pracy a inni podchodzą tak debilnie do tego.

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 30 marca 2020 / 19:44

   Żadne większe spotkania nie powinny teraz mieć miejsca, co innego pojechać pomóc samotnej mamie czy jakiejś starszej osobie. Ale robienie spędów, zbiorowisk, nawet na dworze naprawdę jest totalną nieodpowiedzialnością. Zobaczmy jakie przez to będą dalsze decyzje..

   Polubienie

 4. Ania 30 marca 2020 / 18:16

  Człowiek teraz bardziej docenia, gdy chociaż na chwilę może wyjść na zewnątrz 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 5. fuscila 30 marca 2020 / 17:55

  Zobaczyłam wczoraj córczyną Rodzinkę po 17 dniach! Jakoś tak dziwnie trącać się łokciami!
  I maseczki dostałam, własnoręcznie przez Córkę uszyte. Ona na swojej własnej kwarantannie szyła je dla szpitali. Taka akcja jest!
  A w lasach pojawiły się barierki!
  No!
  Otulam ciepło Puchatym!

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 30 marca 2020 / 19:21

   Oo o barierkach jeszcze nie słyszałam i takowych nie spotkaliśmy.. Akcja i Córka wspaniałe! 🙂 I dobrze, że mogliście się zobaczyć.. Ciepłe i Puchate wzajemnie przesyłam, trzymaj się wraz z rodziną w zdrowiu!

   Polubienie

 6. annapisze19 30 marca 2020 / 17:45

  Myszko, moje dzieciaki tez na odległość. Podwieźli puszki dla psów, z daleka pomachałam, ale poprosiłam o otwarcie auta, żeby choć zobaczyć Calineczkę. Mówię – pomachasz babci? I co usłyszałam? – Nie! Czyli wszystko w normie 😉 Słówko „nie” jest słowem podstawowym w dalszym ciągu 🙂 Jakbym chciała tą szkrabusię wziąć na ręce i przytulić… Cóż, żeby to nastąpiło trzeba przeżyć, a żeby żyć – trzeba się stosować do poleceń lekarzy, są mądrzejsi ode mnie.
  Uważajcie na siebie !

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 30 marca 2020 / 19:18

   Wy również i oby wrócił ten czas kiedy można się bez strachu przytulać.. Pamiętam ten czas u Małego kiedy wszystko było na nie 😉 Na szczęście to przechodzi, potem czekają inne atrakcje typu Nie lubię cię! jak maluch nie dostaje tego, co chce.. Nic to, najważniejsze żeby zdrowie było, wtedy żadne Nie nie jest straszne 🙂

   Polubione przez 1 osoba

   • annapisze19 30 marca 2020 / 20:37

    To „nie” jest cudne! Tak z automatu na wszystko, a potem się już potrafi sama z tego śmiać, kiedy rozumie, że nie zawsze to słowo właściwe 🙂 Np „chcesz czekoladkę?” – od razu jest „nie!”, po czym ja zaczynam się śmiać i ona po chwili też, i mówi że tak 🙂 Uwielbiam ją !

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 30 marca 2020 / 21:09

    Nic dziwnego 🙂 toż to największe szczęście w postaci takiego kochanego maluszka! Oj żeby już wróciła normalność bo tak szkoda tego czasu, w którym nie można się widywać z bliskimi..

    Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 30 marca 2020 / 17:38

   Łap ile wlezie, ja też złapałam, na zapas 😉 Ponoć kumulacja przed nami, pozostanie już tylko na zdjęcia patrzeć..

   Polubienie

   • Mysza w sieci 30 marca 2020 / 19:25

    Przyda się, choć nic nie zastąpi prawdziwego spaceru.. Masz przynajmniej codzienne wyjście z domu, my dziś już siedzieliśmy w 4 ścianach..

    Polubienie

 7. cieniewiatru 30 marca 2020 / 15:52

  a mnie się wydaje, że jednak nie będzie tak źle z bliskością już po tym wszystkim

  Polubienie

  • Mysza w sieci 30 marca 2020 / 16:38

   Oby.. choć jak widać taki wirus nieźle potrafi oddalić ludzi od siebie. Niedawno na angielskim czytaliśmy opowiadanie o przyszłości. Była w nim wizja ludzi zamkniętych w domach, z przyjaźniami głównie internetowymi, bez dzieci na placach zabaw. Książka z 2015 r i proszę jak w obecnym czasie trafny opis. Nie mówię, że ktoś wtedy prorokował, to był tylko tekst do ćwiczenia czasu przyszłego..

   Polubienie

 8. Ervisha 30 marca 2020 / 14:27

  Czasem tak trzeba… przez drzwi.. nie ma innej opcji – przeraża mnie to ze niektórzy nie myślą i nadal widują rodziców, znajomych – narażając ich i siebie 😦

  Las… przyroda budzi się do zycia

  Polubienie

  • Mysza w sieci 30 marca 2020 / 16:24

   Czasem się ulegnie pokusie, zwłaszcza że kiedyś zwykłe spotkanie było normalnością i jeszcze trudno zapomnieć, że nie wolno. Ale cóż, jednak nie wolno i ponoć będą zwiększane zakazy. Przynajmniej przestanie kusić.

   Polubienie

   • Ervisha 30 marca 2020 / 19:56

    No właśnie ostatnie tym bardziej ze wujek wczesniej przed zakazami widywał rodziców jeśli nie codziennie to prawie codziennie

    Polubienie

   • Mysza w sieci 30 marca 2020 / 21:06

    Większość tak się widywała.. nikt wcześniej nie myślał, że ten wirus jest taki niebezpieczny..

    Polubienie

  • Mysza w sieci 30 marca 2020 / 16:26

   A co do rodziców, to niektórzy chcą się zobaczyć i nie z myślą o narażaniu, tylko czasem nawet z taką, że to może być ostatnie spotkanie na bardzo długi czas..

   Polubienie

   • Ervisha 30 marca 2020 / 20:27

    Słyszałaś że jutro mają być wprowadzone nowe restrykcje?

    Polubienie

   • Ervisha 30 marca 2020 / 21:43

    Oby nie wprowadzili całkowitegox zakazu wychodzena

    Polubienie

   • Mysza w sieci 30 marca 2020 / 21:51

    Całkowitego nie mogą, chyba że wojsko zadba o dostawy żywnościa to trudne do realizacji.. Sądzę że zmniejszą liczbę osób w sklepie, będzie nakaz trzymania większych odległości i zero spacerów, tylko wyjście do sklepu. Może nakaz zamknięcia firm na jakiś czas. Nie wiem, to tylko takie moje przemyślenia..

    Polubienie

   • Mysza w sieci 30 marca 2020 / 21:52

    może większe kary za łamanie kwarantanny, albo dłuższy czas jej trwania.. wszystko może być. Okaże się..

    Polubienie

   • Ervisha 30 marca 2020 / 22:49

    Myślę ze spacerów nie zabronią o ile będą one blisko domu ale pewnie zamkną granice do miast, zero spotkań, wyjścia tylko do sklepu, apteki, drogeri… ilość osób w sklepie już jest kontrolowana

    Polubienie

   • Mysza w sieci 30 marca 2020 / 23:42

    Kontrolowana tak, ale np w Lidlu tydzień temu dozwolone było 50 osób na raz, może to zmniejszą.. Nie ma co się zastanawiać, jak zapadną decyzje to się dowiemy..

    Polubienie

   • Ervisha 31 marca 2020 / 13:33

    Zmiejszą, zmniejszą.. limit osób na kase

    Polubienie

   • Mysza w sieci 31 marca 2020 / 13:34

    Już i godziny dla seniorów i większe odległości między osobami..

    Polubienie

   • Mysza w sieci 31 marca 2020 / 13:44

    Było 1-1.5 teraz jest 2. Nawet w rodzinie, ale nie dotyczy dzieci do 13 roku życia..

    Polubienie

   • Mysza w sieci 31 marca 2020 / 13:54

    Jest, przy 5 kasach 15 osób. Dziś byłam w sklepiku osiedlowym i jak wcześniej mogły być 3 osoby w środku tak teraz tylko jedną wpuszczali.. Ale to dobrze, ten kontakt trzeba minimalizować

    Polubienie

   • Ervisha 31 marca 2020 / 13:48

    le 2 metry były już wcześniej – pamietam

    Polubienie

   • Ervisha 31 marca 2020 / 14:23

    większyli coś co już obowiązywało?

    Polubienie

   • Mysza w sieci 31 marca 2020 / 14:26

    Nie mam pojęcia, wydawało mi się że do tej pory było 1-1.5 metra. Patrząc na to zwiększyli do 2..

    Polubienie

   • Mysza w sieci 3 kwietnia 2020 / 13:25

    Uśmiechnij się, choć na chwilkę.. uśmiech trochę polepsza nastrój. Choć wiem, że obecnie o uśmiech trudno..

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s