Wyszliśmy

Pogoda w weekend była tak piękna, że aż się wierzyć nie chciało w tę grozę panującą na świecie..

Wybraliśmy się do lasu nad jezioro, jak i duża część miastowych, ale staraliśmy się trzymać z daleka od innych. Ludzie zresztą schodzili sobie z drogi i mijali się na odległość. W wielu drzemie już strach przed zarażeniem, choć przyroda kusi swoimi urokami i trudno usiedzieć w domu..

Ale nie wszyscy stosują się do zaleceń, widać było wielu grillujących, w grupkach, zwłaszcza Ukraińców, odstresowujących się chyba od tematu zamkniętej granicy. Choć może są im te granice na rękę, bo bawili się przy piwku i muzyce przednio. Jest jednak masa osób, które chcą wrócić do kraju i czekają w kilometrowych kolejkach. Zwłaszcza osoby rozdzielone z rodziną mają trudną sytuację i zdecydowanie wolą przechodzić kwarantannę we własnym domu niż na obczyźnie.

Doceniliśmy, z Bratem, możliwość podjechania do rodziców w dziesięć minut i to, że mamy siebie blisko. Decyzja o świętowaniu imienin Mamy w domu też była trafiona, zamknięto bowiem większość restauracji. A i tak nikt by się tam obecnie nie pchał. Ale o imieninach następnym razem, teraz jeszcze nacieszę oko spacerem, czekają bowiem domowe zajęcia. Zima już chyba za nami, warto przejrzeć wszelkie buty, kurtki i porobić trochę porządku. Obiad też wzywa i synek, któremu już zaczyna się nudzić 😉 Wytrwałości i cierpliwości.. przydadzą się.

Reklama

86 myśli w temacie “Wyszliśmy

 1. Alis 19 marca 2020 / 17:48

  Pięknie masz. podobnie u nas na Kaszubach 😀 pozdrawiam serdecznie

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 19 marca 2020 / 21:00

   To jeszcze jezioro w mieście, nad rzeką też bywa fajnie, zwłaszcza w słońcu, a i nad morze blisko. Na Kaszubach chyba jeszcze więcej pięknych zakątków 🙂 Pozdrawiamy!

   Polubienie

 2. whengirltravels 19 marca 2020 / 15:07

  Szczęściaro, pięknie tam masz i z dala od populacji. Tu coraz więcej ludzi przyłazi, bo też odludne strony wokół. Przytulam wirtualnie, trzymajcie się!

  Polubione przez 1 osoba

 3. annapisze19 17 marca 2020 / 21:20

  Myszko, jakie piękne zdjęcia. A z nich taki spokój płynie, chciałoby się usiąść na brzegu i zatopić myśli w bezkresie… Dobrze móc się znaleźć w takim miejscu
  Trzymajcie się:)

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 17 marca 2020 / 21:39

   Żeby jeszcze człowiek miał pewność, że w takich miejscach będzie bezpiecznie.. to nic tylko by tam jeździł, siedział i podziwiał 🙂 Trzymajcie się i Wy ciepło..

   Polubione przez 1 osoba

   • annapisze19 17 marca 2020 / 21:51

    Jeśli daleko od innych ludzi to raczej bezpiecznie

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 17 marca 2020 / 22:48

    Staramy się być daleko, ale w weekend większość miastowych w takie zakątki ucieka..

    Polubione przez 1 osoba

   • annapisze19 18 marca 2020 / 08:10

    Czyli w głuchą puszczę trzeba się wybrać gdzie nie ma nikogo. Mysiu, trzymajcie się w zdrowiu ,wbrew wszystkim doniesieniom musi być dobrze!

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 18 marca 2020 / 08:57

    Aniu staramy się.. u Was tam mniej ludzi w okolicy niż na naszym osiedlu z blokami. I też fajnie, że jest ogródek, niech tylko wiosna się ociepli to już widzę jak się zajmujesz kwiatami 🙂 Musi być dobrze..

    Polubione przez 1 osoba

   • annapisze19 18 marca 2020 / 17:17

    Dziś pierwszy raz wyszłam zrobić trochę porządku w przedogródku 🙂

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 18 marca 2020 / 17:29

    W przedogródku również nam się podobało 🙂 dla nas takie miejsce dostępne jest tylko u Zosi.. Latem będzie fajne miejsce dla Calineczki, będzie Ci pomagała przy roślinkach 🙂

    Polubione przez 1 osoba

   • annapisze19 19 marca 2020 / 18:16

    Łamać i wyrywać na pewno 😉

    Polubione przez 1 osoba

 4. monikawisniowa 17 marca 2020 / 06:45

  Też wyszłam z domu, ale w miejsca gdzie nie ma ludzi. Na szczęście w okolicy mojego domu są bezludne pola i las :).

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 17 marca 2020 / 08:00

   Wspaniale, że w tak fajnej okolicy mieszkasz i możesz robić odludne spacery 🙂 U nas przy osiedlu to niemożliwe i trzeba podjechać do lasu, a na ten pomysł wpada też i reszta miasta. Mimo wszystko staraliśmy się trzymać odległość od innych osób.

   Polubione przez 1 osoba

 5. okularnicawkapciach 16 marca 2020 / 20:48

  w domu można zwariować, dobrze,że można przejść się do parku i przewietrzyć umysł 🙂 A u mnie w prognozie w niedzielę śnieg!

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 16 marca 2020 / 21:12

   O masz, a ja właśnie kozaki pochowałam! W domu jest fajnie, ale do czasu. Teraz tym bardziej docenia się leśne zakątki i każde miejsce, w którym można zaznać trochę odosobnienia i ukoić nerwy..

   Polubienie

 6. katasza 16 marca 2020 / 18:57

  U mnie pogoda też piękna, choc na spacerki za bardzo czasu nie ma. 🙂
  Kolejki na granicy trochę mnie przerażają, mam nadzieję, że duża część to ludzie wracający, którzy raz przejadą i koniec, a nie np. dojeżdżający codziennie do pracy, bo w tym drugim przypadku nie można by liczyć, że się zmniejszą…

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 16 marca 2020 / 19:51

   To trzymam kciuki, by wracali raz, a porządnie 🙂 Tak czy inaczej dobrze się do tego przejazdu przygotuj i jak tylko już będzie możliwość daj znać jak poszło..

   Polubienie

   • katasza 16 marca 2020 / 22:31

    Trzeba zabrać wodę, jedzenie i mieć pod ręką czytnik… Szkoda, że siedzenia w aucie nie są miększe i po dłuższym czasie trochę tyłek boli i plecy. 😉
    Jeszcze kilka dni minie. Chyba że klient zamknie cały zakład, ale bez jakiegoś odgórnego przymusu raczej się tego nie spodziewam.

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 16 marca 2020 / 22:57

    I może jeszcze coś cieplejszego dodatkowo do ubrania, a pod plecy jakąś poduchę. Kiedyś miałam taką profilowaną, żeby odciążyć lędźwiowy. Czytnik koniecznie, choć ciężko pewnie będzie się skupić na czytaniu obserwując co się będzie działo na drodze. Przez kilka dni może też coś się pozmienia na granicy. Część osób już wróci do domów, może kolejki będą trochę mniejsze..

    Polubienie

   • katasza 18 marca 2020 / 08:04

    Na razie kolejki rosną, trzeba będzie pojechać okrężną drogą, o ile też się nie zapcha… Słyszałam też, że z tą obowiązkową kwarantanną to też nie wygląda tak, jak miało.
    Czytać w czasie jazdy za dużo nie mogę, ale w korku to co innego.

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 18 marca 2020 / 08:55

    Ciężko chyba będzie uniknąć korków.. choć oczywiście życzę Ci jak najmniejszych. Chyba, że chcesz dłużej poczytać 😉 A jak z tą kwarantanną ma być?

    Polubienie

   • katasza 18 marca 2020 / 10:18

    Ja nie powinnam mieć problemu, bo spokojnie mogę pracować zdalnie, zresztą byłam na wyjeździe służbowym, więc w razie czego niech pracodawca się martwi, ale podobno ludzie mają problemy z załatwieniem wolnego na ten czas i proszą lekarzy o zwolnienia, do których nie ma w zasadzie podstaw. Czyli nie wiem, na ile to zadziała.

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 18 marca 2020 / 16:36

    Praca zdalna to teraz duża ulga dla obu stron.. Mam nadzieję, że uda Ci się i bezpiecznie wrócić do domu i bezpiecznie pracować. Już może bez podróży za granicę..

    Polubienie

 7. blubraa 16 marca 2020 / 17:21

  Wracając dziś pociągiem do domu też widziałam wielu spacerujących w lesie. Pojedynczo, ewentualnie w parach. W dość dużych odstępach od innych ludzi. Na plus. A i w pociągach 1/20 podróżujących. I konduktorzy nie biorący biletów do rąk. Oraz automatycznie otwierające się drzwi. Widać, że znaczna część społeczeństwa z powagą podeszło do zagrożenia.

  Polubione przez 1 osoba

 8. zamyślona 16 marca 2020 / 16:36

  Najważniejsze to nie wpadać w panikę. Nie takie czasy i kłopoty przeżyliśmy. Koronawirus też zniknie i to już może wkrótce. Ja zgodnie z zaleceniem córki siedzę obok przekrojonej cebuli, bo ona podobno zabija swoim zapachem wszelkie wirusy. Od zapachu drapie mnie w gardle, ale dzielnie to znoszę. Życzę dużo zdrowia Waszemu Synkowi, Wam obojgu i całej Waszej rodzinie. Marysia.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Mysza w sieci 16 marca 2020 / 17:57

   Marysiu dziękujemy serdecznie 🙂 cebula jest zdrowa, czasem robię z niej syrop jak jesteśmy przeziębieni, ale jeszcze przy niej nie siedziałam ku zdrowotności. Niech pomaga i chroni Cię od wirusów, dobrze, że dzieci Wam pomagają i o Was dbają. Zdrowia życzę i uściski przesyłam 🙂

   Polubienie

  • Mysza w sieci 16 marca 2020 / 16:26

   Tak, nawet bardzo.. szkoda, że taka sielanka i spokój nie mogą być też i w zdrowiu, wtedy by się człowiek całkiem mógł zrelaksować. A jak tam u Ciebie sytuacja w mieście?

   Polubienie

   • doubledhalved 17 marca 2020 / 15:16

    Na ulicach pustki, ale w lesie-parku gdzie wybralam sie na rower troche ciasno: dzieci, psy I rowerzysci, trudno wszystkich pomiescic na waskich drozkach. Tylko na parkingu do OBI widzialam duzo samochodow. Sezon remontowy rozpoczety!

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 17 marca 2020 / 15:21

    Słyszałam o kumulacji w Castoramach, ludzie okna myją, robią już porządki wiosenne w domach. Czas się znalazł. Gorzej, że właśnie w lesie ciasno się robi..

    Polubienie

 9. Caffe 16 marca 2020 / 13:38

  Pięknie tam macie!! My wczoraj też spędziliśmy czas rodzinnie, przyjechała córka z chłopakiem, zjedliśmy obiad, obejrzeliśmy jakiś film. Trochę pogaduchy, trochę śmiechu. Bardzo sobie cenię to, że mam taką możliwość. Pozdrawiam cieplutko!

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 16 marca 2020 / 16:19

   Dobrze mieć bliskich obok siebie, a ten wspólny czas bezcenny.. Zawsze. A miejsce na spacer faktycznie piękne, zwłaszcza gdy świeci słońce. Pozdrawiam i ja serdecznie 🙂

   Polubione przez 1 osoba

 10. cieniewiatru 16 marca 2020 / 12:12

  No właśnie, pogoda tak kontrastuje z sytuacją.
  W zeszłym tygodniu kupiliśmy Juniorce buty na wiosnę, ale zapomnieliśmy o kaloszach i teraz się biedna martwi, że jak popada to nie będzie mogla wyjść ba dwór bo u nas jednak kalosze częściej przydatne
  Trzymajcie się w zdrowiu.
  Pozdrawiamy Was serdecznie

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 16 marca 2020 / 12:36

   Kalosze na pewno jeszcze nie raz się tej wiosny przydadzą. Tym bardziej, że zmienność potrafi być i kilka razy w jeden dzień. Rano przymrozek, potem słońce i 12 stopni, a na deser deszcz. Ja dziś o sandałach już pomyślałam, kalosze na szczęście jeszcze pasują. Dziękujemy i Wam zdrowia życzymy, pozdrawiając ciepło 🙂

   Polubione przez 1 osoba

 11. ms.blond 16 marca 2020 / 11:52

  Pogoda taka iście wiosenna, że aż nie chce się wierzyć w to co się dzieje. Chyba jednak musimy do tego czasowo przywyknąć.

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 16 marca 2020 / 12:05

   Trzeba, ale tak trudno przy tej pogodzie usiedzieć w domu. Widoki jak z bajki, spokojna tafla wody.. a dookoła strach o zdrowie.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s