Zmrożona

I bynajmniej nie dziesięciostopniową obniżką temperatury. Tylko faktem, że jakiś idiota (nie będę kalać ust wulgaryzmami) z czarnym poczuciem humoru i chorym umysłem, postanowił nastraszyć wszystkich rodziców przedszkolaków, wraz z wszystkimi nauczycielami którzy mają te dzieci pod swoją pieczą.

Rano odprowadzałam Małego z uśmiechem, z przeświadczeniem, że idzie w bezpieczne miejsce, że jest pod dobrą opieką. A dwie godziny później leciałam ze łzami w oczach i z duszą na ramieniu, by jak najszybciej być przy moim synku, któremu mogło grozić poważne niebezpieczeństwo. Maluchy zostały ewakuowane do szkoły w okolicy, a do rodziców wykonywano telefon po telefonie. Nie do opisania jak strach mrozi człowieka w takim momencie. Jak zaczyna się trząść, jak ręce latają, a nogi miękkie jak z waty. Na szybko ubierałam co popadnie, nie pomyślałam że dzieci wyszły jak stały i powinnam wziąć bluzę, bo wieje. W ogóle niewiele się myśli. Mąż po drodze dzwonił i uspokajał, że maile o podłożonych bombach dotarły w wiele miejsc i to pewnie potworny żart. Żart! Trzeba było zobaczyć mamę Hani, która w 9 miesiącu ciąży i strachem w oczach próbuje biec po swoje dziecko. Mamę Tadzia, która wyleciała z najmłodszym synem, ledwo mu po drodze buty ubierając. I rodziców, którzy nie mogli wyjść z pracy bo szef uznał, że praca ważniejsza.

Niektórzy podsuwają pomysły, że łeb o ścianę takiego, jak go dorwą. Że do pierdla, że tortury itd. Gdyby nie to, że lepiej by taki dzieci nie miał, jedyne czego bym mu życzyła to by poczuł, co to znaczy realny strach o życie własnego dziecka.

Reklama

41 myśli w temacie “Zmrożona

   • Caffe 2 lipca 2019 / 20:35

    Przecież dzisiaj tak łatwo człowiek namierzyć. Może tylko jeszcze nie podają tego do publicznej wiadomości.

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 2 lipca 2019 / 20:45

    Gdyby namierzyli to by się pewnie chwalili.. a tak cisza

    Polubienie

   • Caffe 2 lipca 2019 / 20:51

    No właśnie, ale może ta cisza celowa. Wiesz, żeby jeszcze nie spalić tematu.

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 2 lipca 2019 / 20:56

    Kto wie, choć myślę, że sprzętu z którego maile wysłano już dawno nie ma więc trudno namierzyć sprawcę..

    Polubione przez 1 osoba

 1. cieniewiatru 28 czerwca 2019 / 17:00

  No właśnie czytałam, że u Was w mieście też te maile były… nie wyobrażam sobie odebrać taki telefon… głupi żart, ale żartowanie z najmłodszych i najbardziej bezbronnych… sprawcy powinni zostać ukarani. Raz przypadkiem brałam udział w cwiczeniowej ewakuacji z grupą szkolniaków (a była też grupa przedszkolaków) i wiem jakie to wtedy było dla wszystkich stresujące…
  Współczuję przeżycia

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 28 czerwca 2019 / 20:39

   Na pewno bardzo stresujące i dla nauczycieli, którzy muszą zadbać w pierwszej kolejności o bezpieczeństwo dzieci, by nie było paniki i by sprawnie wszyscy opuścili budynek. Maluchy w ogóle nie były świadome, że coś się dzieje i bawiły się w najlepsze. Za to nam przez ten krótki czas przybyło siwych włosów..

   Polubienie

   • cieniewiatru 28 czerwca 2019 / 21:20

    Dobrze, że dzieciaki tego nie odczuly. Bo jak nas wtedy ewakuowano z Młyna Wiedzy to był koniec października a my staliśmy bez kurtek na zewnątrz dopóki nie rozdali folii ochronnych. Po czym przyjechała straż rozwinęła węże i po chwili oznajmili że to ćwiczenia. Ale dzieciaki już zaczynały płakać więc na pewno wydarzenie zapadło im w pamięć. Wasz strach rozumiem, ale dorosły łatwiej wróci do równowagi, a panie się spisały skoro dzieci się bawiły

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 28 czerwca 2019 / 21:36

    Powiedziano dzieciom, że w ten dzień wyjątkowo mają zabawę na dużej sali sportowej w szkole. Grały w piłkę, biegały i wręcz wychodzić nie chciały gdy rodzice przychodzili. Ale fakt, dzień był ciepły, świeciło słońce, w takich okolicznościach jak u Was nie byłoby im zbytnio do śmiechu..

    Polubienie

  • Mysza w sieci 28 czerwca 2019 / 10:07

   Też czekam na taką wiadomość. Ale czy złapią? Niby 21 wiek, techniczne nowinki, hakerzy, komputery w jednym palcu i adresy IP z których maile zostały wysłane. A tu już pewnie ani tego adresu, ani sprzętu nie ma.. za to ów idiota zaciesza. Straszne.

   Polubienie

   • ms.blond 28 czerwca 2019 / 10:09

    Na pewno jakiś nastoletni gnojek nudzi się w wakacje i sobie umila czas. Mam nadzieję że go złapią i nie będzie mu do śmiechu.

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 28 czerwca 2019 / 10:30

    Krążą teorie spiskowe, że to odwet dla przedszkoli, które nie strajkowały ale jednak wysłano też maile do tych co strajkowali. Druga wersja że to rodzic, którego dziecko nie dostało się do przedszkola. Teraz można się z tego śmiać, ale wczoraj nie było do śmiechu..

    Polubienie

 2. Zielonapirania 28 czerwca 2019 / 09:10

  Za mało się mówi o.karach dla tych, co inicjują takie sytuacje. Media o nich krzyczą, jak wywołają takie zagrożenia, a potem cisza. Niejeden myśli, że nikogo nie znaleźli albo, że kara jest niska i to go osmiela do podobnych działań.
  Przeżyłam w pracy trzy alarmy bombowe. Na szczęście fałszywe. Przy pierwszym i drugim nawet ewakuacji nie było, bo dla pracodawcy ważniejsza jest przecież praca! Przy trzecim nikt nie pytał co robić, tylko wszyscy wstali i wyszli z biurowca. Mieliśmy już wtedy większą swiadomosc. Wiem jednak, że nie da się porównać strachu o siebie ze strachem o dziecko. Dobrze choć, że synek mały i nie do końca świadomy, to nie będzie miał traumy.

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 28 czerwca 2019 / 10:04

   Na razie mały, ale jeszcze cała droga szkolna przed nami a przecież też już tyle alarmów w szkołach było.. Ten co dzwoni czy pisze z taką wiadomością naprawę nie wie ile strachu, zachodu i finansów też to potem za sobą ciągnie. Kary powinny być dotkliwe. Tylko jak tu teraz durnia złapać..

   Polubienie

 3. Ervisha 28 czerwca 2019 / 08:30

  Czyby chodziło o bombę? Tacu ludzie co tak żartują (lub w inny sposób) narażając na stres małe dzieci i ich rodziny powinni być srogo karani… żartów mu się za chciało? Co za człowiek….

  Polubienie

 4. annapisze19 28 czerwca 2019 / 08:08

  Słów brak, dla określenia stopnia skretynienia takiego dupka totalnego, bez rozumu, bezmyślnego
  …. już nie chcę się wyrażać. Do kamieniołomów na ciężkie roboty takiego…
  Wiem co poczułaś. Nad morzem, kiedy Mały był malutki, na chwilę zniknął mi z oczu, byłymąż miał dziecka pilnować a ja się chciałam chwilę poopalać w spokoju. Zamknęłam oczy ale zaraz otworzyłam i dziecka nie było na brzegu! Nigdzie go nie widziałam! Ten moment… nie do zapomnienia przez całe życie…
  Był w tym samym miejscu co przed chwilą, tylko duży facet stanął i go zasłonił przed moim wzrokiem… Nigdy więcej oczu nie przymknęłam na sekundę gdy byłam z dziećmi nad wodą.

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 28 czerwca 2019 / 08:39

   A to musiałaś się wystraszyć koszmarnie! Nad wodą też jestem czujna, czasem tak jak piszesz, to jest sekunda.. Ale co do przedszkola, to w życiu się nie spodziewałam. Kiedy myślę, że to była zaplanowana akcja, ktoś musiał wyszukać maile do wszystkich przedszkoli, ktoś wiedział że policja ruszy na kontrole, wreszcie musiał wiedzieć, że napędzi stracha wszystkim rodzicom i nauczycielom. Dla mnie, taki zamysł jest nie do pojęcia. A w chorych głowach bywają zamysły jeszcze gorsze. Strach się bać.

   Polubione przez 1 osoba

   • annapisze19 28 czerwca 2019 / 08:45

    Jakaś eksplozja głupoty, ciemnoty, agresji i w ogóle najgorszych, parszywych emocji nastąpiła. Coś, co było ukrywane głęboko – bo wstyd – teraz jest dla tych durniów powodem do chwały.

    Polubione przez 1 osoba

   • Mysza w sieci 28 czerwca 2019 / 10:01

    No niestety.. i weź tu teraz chowaj dziecko w poczuciu bezpieczeństwa i spokoju. Skoro sami jesteśmy narażani na takie stresy i obawy..

    Polubione przez 1 osoba

 5. fuscila 28 czerwca 2019 / 07:07

  Bosz! Jakich czasów dożyliśmy! Jak wczoraj to czytałam to mną wstrząsnęlo! Jakim trzeba być potworem, aby coś takiego zalęgło się w głowie!
  Nie umiem nawet sobie wyobrazić, ile strachu przeżyliscie, Ty i wszyscy Rodzice!

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 28 czerwca 2019 / 08:15

   Strach ścisnął serducho, to fakt.. choć umysł podpowiadał, że to niemożliwe, że nic się nie stanie. I całe szczęście, że nie stało. Ale jednak pozostało w tyle głowy – a co jeśli by to jednak nie był żart? Straszne czasy..

   Polubienie

 6. Kobieta Zniewolona 28 czerwca 2019 / 05:39

  Nawet nie umiem sobie wyobrazić tego strachu. Mam nadzieję, że złapią gnojka.

  Polubione przez 1 osoba

  • Mysza w sieci 28 czerwca 2019 / 06:48

   Ja też, choć pewnie jeszcze nie raz znajdzie się taki drugi z trzecim z równie durnymi pomysłami. A u rodziców kolejny siwy włos..

   Polubienie

  • Mysza w sieci 28 czerwca 2019 / 06:42

   Na szczęście strach trwał krótko, a Mały szczęśliwy bo zabawa na sali gimnastycznej przecież przednia. Grunt, że nikomu nic się nie stało..

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s