Przygotowania

Ileż to się trzeba naganiać, żeby gości przyjąć. Choćby to miało być tylko na ciacho i kawkę.. Ale jak tu dać samo ciacho, kiedy pod wieczór wszyscy już głodni i wypadałoby coś a’la kolacyjnego zaserwować. Także w planach mięsne kuleczki, sałatka z kokardkowym makaronem, szynką i konserwowym ogórkiem. Mozarella z pomidorami, jakieś sery, orzechy, bagietki i kabanoski. Uwielbiane przez rodzinkę o każdej porze. Ganiam więc między sklepem, kuchnią, ćwiczeniami i realizacją zaplanowanych spotkań.

Jednym z nich była wizyta u koleżanki fryzjerki, która skróciła mnie o włos. Przy okazji gadania, picia herbaty i oglądania najnowszej kolekcji zdjęć naszych maluchów. Wyszłam z lżejszą głową, choć jedynym argumentem przemawiającym za ścięciem były wykończone końcówki. Argument zimowej czapki przemawiał jednak za kitką, choćby najkrótszą. Albowiem tego, co czapki robią z damską fryzurą omawiać nie trzeba.

 

Tymczasem Mały cały w skowronkach zaniósł do przedszkola cukierki, ozdobione torebką w auta i doczepionymi balonami. A przed wyjściem rozdawał lizaki na miłe popołudnie. Ja w tym czasie spalałam kalorie, by nadrobić je później na wieczornym spotkaniu z Moniką. Pędem wracałam do domu, prysznic, przystrajanie pokoju balonami, serpentynami i od razu pieczenie ciasta, które za tort ma robić.. 

 

 

 

ala tort

 

 

 

Monika z rodziną zaserwowała Małemu wielgachną wyrzutnię dla samochodów. W restauracji na szczęście był duży kącik zabaw, więc było gdzie szaleć. A my mieliśmy trochę czasu na rozmowę. Choć przy ich najmłodszym rozmowy należało prowadzić w ruchu, między krzesłami, przy wspinaczce po schodach i w locie. Tak czy siak, było miło i wreszcie mogliśmy się odwdzięczyć za wcześniejsze zaproszenie. Kolejne planujemy jednak w domowym zaciszu i z umieszczeniem dzieci w osobnym pokoju z zabawkami 😉 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s