Czarnuszka

Wzmacnianie odporności trwa. Za radą mamy małej Zosi  zaopatrzyliśmy się w olej z czarnuszki. W smaku okropny, ale ponoć ma szereg korzystnych właściwości i jej córka rzadko choruje. Mały niechętnie to to łyka, szybko musi popijać, ale dzielny jest i daje radę. Na razie odpukać nie łapią go przedszkolne wirusy, choć widać wielu z katarem i kaszlem. Pojawił się za to coroczny problem, jasnofioletowe obwódki pod oczami, które najprawdopodobniej znowu oznaczają obniżony poziom żelaza. Czyli w następnym tygodniu wizyta u pediatry po skierowanie na morfologię i Fe. Przy okazji zrobię swoje zaległe badania laboratoryjne, po suplementacji. 

 

Byłam z Małym u dziadków, na pogaduchach i zabawach. Mężu w tym czasie odsypiał poranne pobudki i odpoczywał po pracy. Babcia jak zawsze obdarowuje wnuczka jakimiś drobiazgami, zabawkami, albo książką z dawnych lat. Na rynku obok siebie znalazła regał gdzie książki można wymieniać, zostawiać własne, przeczytać, zwrócić bądź zabrać. Coraz częściej widuję takie regały i miejsca darmowych wypożyczalni. I w pełni je popieram. 

 

Masaż ukoił ból między łopatkami, nie czuję już spięcia. Ale za to pobolewają mnie insze kręgi, zapewne po akcji ich naruszenia. Po dzisiejszych ćwiczeniach czułam już zmęczenie materiału. Także dobrze, że weekend przed nami. Zapowiada się słoneczny, a że ostatnio popadało to rodzice jadą na grzyby. Może i nam uda się wybrać na spacer po lesie i jakieś małe polowanie. Na wszelki wypadek zabiorę lekką czapkę i chustę. Trzeba słuchać tych, którzy z miłości dobrze radzili by chronić głowę przed wyziębieniem. Nie słuchałam i teraz o zatoki muszę dbać ze zdwojoną siłą, zwłaszcza w te jesienne dni. 

W chwili na film wrzucałam ostatnio na ekran, „Niewinne kłamstewka”,  „Tajniacy:Mniejsze zło”, „Życie jest piękne”, „Ugotowany”, „Wiek Adaline”, „Człowiek na krawędzi”, „Idealny mąż”, „Na karuzeli życia”, „Malowany welon”, a na wspólne, jesienne wieczory czekają do obejrzenia „Nasze najlepsze wesele”, „Dorian Gray”„Na plaży Chesil”, „Słaby punkt”„Marsylski łącznik”. Tymczasem na weekend Gandalf w innym wydaniu 🙂 

  

 


Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s