Słowo

Lubię nasz język, mimo iż czasem trudny.. Jak się go pozna od podszewki, można się zachwycić. Nie mam problemu z czytaniem książek pisanych językiem staropolskim. Mój nauczyciel w liceum szkolił nas z jerów, tłumaczył genezę słów. Z przyjemnością słuchałam wystąpień profesora Miodka. Zawsze lubiłam i czytać i pisać. Piszę tu, piszę pamiętnik dla Syna, od dnia jego narodzin i prowadzę sobie małe kalendarze zapisując różne wydarzenia, czy rzeczy do zrobienia. W domu nikt nie przeklina, ani u mnie, ani u Męża, my też nie. Nie jest to nam potrzebne, bo język bogaty i da się nawet w nerwach wymyślić coś kreatywnego. Słowa są fajne, ciekawe.

Ale gdy się słyszy z ust swego kochanego dziecięcia, lat 3,5 „kulwa” rzucone przy grillu, w towarzystwie własnych rodzicieli.. no toż „lęce” do ziemi opadają 😉 


Poza tym weekend cudny, słońce przybywało po południu ale i na plażę człek się zdążył załapać i na łódkę, czy spacer. Zabraliśmy Mamę do auta i fru nad jezioro.

 

 

 

lelija

 

 

 

Tata już tam urzędował, bo wiadomo, ryby nie będą czekać, a chętnych do łowienia nie brakuje. My raczej typowo biwakowo, dla relaksu i poleniuchowania. Mały uskuteczniał gry w piłkę, w karty, próby badmintona, domino ze zwierzakami i wodne szaleństwa (dla nas woda za zimna). Ja preferowałam opalanie i czytanie powieści o Sienkiewiczu. Poza tym wieczorne ogniska, gdzieś tam w tle mecz z Chorwacją, pogaduchy i testowanie nalewek o smakach przeróżnych. To już tradycja i ludzie, którzy walczyli o ośrodek nareszcie mogą odetchnąć, tym razem na swoim. Trwają jeszcze remonty, co jakiś czas słychać pukanie, stukanie czy dźwięk piły. Ale nikt nie narzeka, bo każdy chce zabezpieczyć domki z dykty przed jesienią.

Na razie lato.. Ulubiona pora roku. I łapanie każdego słonecznego dnia, by wycisnąć z niego to, co najlepsze.

 

 

 

lato

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s