Śnieg

Pięć dni w domu z przeziębionym trzylatkiem to niezłe wyzwanie.. Trzeba być kreatywnym i sypać pomysłami na zabawy, jak z rękawa. Trzeba być twórczym i przede wszystkim cierpliwym 😉 Tej cierpliwości czasami brak, zwłaszcza jak Mały marudzi, nic mu się nie podoba i najchętniej wlazłby nam na głowę. Tyle dobrego, że Mężu może posiedzieć z nim do południa. Resztę dnia jakoś muszę opanować. Rano więc gotuję, śmigam na zakupy, ogarniam sypialnię (coś cisza w temacie sufitu) i lecę do urzędu. Potem układam puzzle, rysuję, lepię plasteliny, piekę ciastka w pudełku, gram w piłkę, w łapanie myszy, buduję garaż, statek, jeżdżę samochodami i śpiewam piosenki o zimie.. Dziecię dopiero wtedy szczęśliwe, kiedy czas spędza się razem z nim. Jeszcze ani chwili nie chce być sam.. Z jednej strony to cieszy, że człek taki potrzebny, ale z drugiej momentami bywa się zmęczonym. Nie mówiąc o czasie dla siebie, na szukanie upiększeń do mieszkania, czy na film, który można obejrzeć dopiero po 22 (nadrabiamy kolejne sezony Rodzinki.pl), a zasypianie bywa grubo po północy, z nosem w książce..

 

Odłożone wizyty u dziadków i z żalem patrzymy przez okno, gdzie akurat śnieg prószy wielkimi, puszystymi płatkami. Jeśli utrzyma się do weekendu, jest szansa na sanki. Bo kaszel już tylko sporadyczny i katar ma się ku końcowi. Chyba, że teraz mnie rozłoży, gdyż albowiem zaczyna kapać z mego nosa.. O nosie! Jeszcze na dokładkę jutro wizyta u dentysty, z czego ani ja, ani mój portfel nie jesteśmy zadowoleni. Obecne ceny nie tylko o ból zęba przyprawiają, ale i o ból głowy.

Do tego bólu może przyłączyć się fakt, że stałam się posiadaczką pełnoletniego auta. 18tka nie w kij dmuchał, tylko akurat w tym przypadku świętować nie ma czego. Już mam wizję kolejnych psujących się części i worka bez dna, który niespodziewanie może się otworzyć. Brr..

Mam nadzieję, że weekend przyniesie trochę oddechu, trochę śniegowego szaleństwa i czas spędzony z dziadkami, z okazji ich święta.. a przy okazji to oni przez jakiś czas powymyślają zabawy dla najmłodszego 😉

 

 

 

animacje

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s