Z Łodzią i Dużą

Sylwester u Zosi, z brokatowymi pazurkami, czerwonym winem i szampanem. Tańce z Małym,  który rozbawiony szalał do 22, w tle piosenki z Zakopanego, gdzie Brat z Anią spędzali poświąteczny czas..

A i u nas Nowy Rok rozpoczął się podróżami, już w drugi dzień obraliśmy kierunek Łódź. By zrealizować mój plan poznania Dużej i przy okazji pozwiedzania tego monumentalnego miasta. Robi wrażenie, swoją wielkością i różnorodnością. Od ogromnych wieżowców, szklanych nowoczesności, poprzez zabytkowe kamienice, prl-owskie brudne budynki, do strzelistych wieży kościołów i bajkowych postaci. Duża poleciła nam przytulny hotel, blisko słynnej Piotrkowskiej. Mieliśmy więc świetną bazę wypadową, na spacery, do pobliskiego muzeum animacji Se-ma-for i do zajezdni tramwajowej, by podjechać pod Manufakturę.

 

 

 

łódzkie czary


 

Najbardziej jednak nie mogłam się doczekać spotkania z Dużą, która od samego początku naszej znajomości wydała mi się bardzo sympatyczna. Swoją drogą, ani ona duża, ani buła 😉 Drobna, szczuplutka i przesympatyczna! Jakoś szybko złapałyśmy dobry kontakt, który przetrwał długi czas blogowania i przeniósł się w strefę prywatną. Zaprosiła nas do swojego przytulnego gniazdka, podjęła pysznym ciastem i ogrzała herbatą. Obdarowała prezentami nas i najmłodszego, jak prawdziwy Mikołaj. Opowiedziała swoją historię, dzięki czemu już wiem, skąd ma w sobie taką siłę do walki o codzienność i jak to się stało, że po 6 latach blogowania potrafiła zamknąć bloga jedną decyzją. Jest jednocześnie wrażliwą, ale i silną kobietką, która z niejednych przeciwności losu wyszła obronną ręką. Dzielna, odważna i z wielgachnym sercem, którym obdarowuje najbliższych. Dzięki temu spotkaniu Łódź i jej okolice zawsze będą mi się miło kojarzyły 🙂 

 

 

 

animation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s