Domek lejem pasterze

Jakieś śniegi oglądam na zdjęciach w innych blogach, jakieś słowa o zimie czytam, a u nas 7 stopni na plusie i.. o tak..

 

 

 

zima? 

 

Dziecię wraca z przedszkola i śpiewa na cały głos: 

„Domek lejem pasterze!” hmm pytam grzecznie, synuś jaki domek? Kto leje, o co chodzi? Potem wyrywa się z małej piersi – chwała na wysokości! I już wszystko jasne, choć wersja „Przybieżeli do Betlejem” trochę zmodyfikowana 😉 Swoją drogą mamy za zadanie przebrać smyka za pasterza i trwają poszukiwania słomkowego kapelusza, by wpasował się w beżowe portki i kamizelkę, którą będę obszywać futrem. Dziadek chce zrobić kij pasterski, papierowy, żeby ofiar wśród przedszkolnych owieczek nie było.


Zakupiłam wreszcie kalendarz na nowy rok, poprzepisywałam wszelkie święta i uzupełniłam dodatek z telefonami. Nawet nie wiedziałam ile już numerów mam nieaktualnych, ilu znajomych zniknęło gdzieś po drodze. Tyle na przestrzeni kilku lat pozmieniało się w moim życiu, ale na szczęście dobrze mi z tymi zmianami.

Jeszcze tylko wraz z Menżem musimy ustalić tradycje domowe, bo wczoraj na ten przykład mieliśmy rozdźwięk mikołajkowy. U mnie prezent znajdowało się z samego rana pod poduszką, u niego dzień wcześniej trzeba było wyczyścić buty i to w nich szukał niespodzianki. W rezultacie naszych dywagacji czas minął i drobiazg dostał pod poduszkę dopiero po powrocie z przedszkola. W następnym roku musimy ustalić jeden wspólny front, choć radość i tak była duża, gdy Mały szukał śladów Mikołaja na podłodze i zaglądał najpierw pod nasze poduszki, by złapać zabawkę pod swoją.


W ramach wspierania dobrego nastroju (nadal wśród remontowego chaosu) zrobiłam sobie wczoraj domowe spa, w ciszy, w ciepłej wodzie z pianką, z maseczkami, goleniem, henną brwi, peelingiem twarzy, dekoltu i wygładzaniem pięt. W końcu trzeba się jakoś zaprezentować na wyjściowym spa, z firmowego prezentu, na które zrobiłam wreszcie rezerwację. Poza tym od razu poczułam się bardziej zadbana, z większą energią i chęcią do działania. Mąż też docenił 🙂

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s