Dziecięcy dzień

O ile dzień mamusiek można spędzić targając zakupy, o tyle już Dzień Dziecka należy odpowiednio uczcić. Od poniedziałku każdy spacer spędzamy z Moniką i Igorem, a na dzisiejszy zabrałyśmy ciacha dla naszych chłopaków. Igor ma zapowiedziane wyjście na lody, a u nas planowana jest wizyta u dziadków, którzy szykują jakiś prezent. Może i Brat zdąży dojechać.. Choć wizyta siostrzeńca nie będzie dziś zbyt długa, bo zawitały do nas wielgachne statki, które można do soboty zwiedzać. Niech tylko Mężu odpocznie po ćwiczeniach i ruszamy w plener. Można by jeszcze zwiedzić oceanarium, bo teraz widok rybek to już tylko w pozadomowych akwenach.

 

 

 

akwen jeszcze wrocławski

 

 

 

Niestety pożegnaliśmy nasze akwarium.. Brakło sił i mocy w kręgosłupie na jego czyszczenie, podmienianie wody i częste przycinanie roślin. Jeśli kiedyś wrócimy do rybek, to już w mniejszej pojemności, a kto wie, może kiedyś Syn podłapie pasję Taty i będzie chciał mieć swoje małe akwarium. Zobaczymy.


Na razie przed nami trochę dziecięcych atrakcji, festyn tradycyjnie zapowiadany z kolorowym, dmuchanym zamkiem, sceną z konkursami i darmową watą cukrową. Chociaż nasz maluch woli ciastka i paluszki niż cukierki i zbyt słodkie przekąski. Przynajmniej na razie 😉 My natomiast ostatnio lubimy wieczorne seanse filmowe.. Z ciekawych ekranizacji wpadła mi w oko czarna komedia braci Coen „Tajne przez poufne” , z Malkovich’em oraz B. Pitt’em w rolach głównych. I pełen inwigilacji „Snowden”, po którym faktycznie lepiej zakleić kamerkę w laptopie (u mnie akurat zaklejona już od lat).. A pamiętam nasze dzieciństwo, bez laptopa, ekranów i telefonów przyklejonych do ręki. Trzeba więc dziecięciu wymyślać dużo zabaw poza domem, co niniejszym ruszamy uczynić.

 

 

 

 


Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s