Dyżur

W domu zdecydowanie ostry dyżur, Mężu ledwo się rusza, rwa kulszowa daje się we znaki. Na szczęście może już przejść z pokoju do pokoju i to bez trzymania się ściany. Leki pomagają, u Małego też, choć kaszel i katar nie chcą jeszcze odpuścić. Ale przynajmniej nie ma już gorączki. Za to teraz infekcja wirusowa została sprzedana do mnie, żeby za lekko nie było. Od wczoraj kaszel i zatkany nos dokopują mi przy codziennym działaniu. 


Jechałam jeszcze z Tatą do jednej z firm (musiał być osobiście) pomóc mu i być asekuracją w razie w. Jest zadowolony, kiedy wyrwie się z domu, do tego we własnych butach i już z możliwością lekkiego postawienia stopy na ziemi. Od poniedziałku rozpoczyna rehabilitację, Mama też jeszcze ma zabiegi, a teraz i Mężuś do nich dołączy. Normalnie rehabilitacyjna rodzinka 😉 


Jeszcze ja pewnie wyląduję u lekarza. Dobrze, że ruszać się mogę, wszystkich zawozić, podwozić i montować dziecię w nosidełku. Choć po ostatnich badaniach waga jego wzrosła do 11,2 kg. Dobrze, że już po schodach nosić go nie muszę, mimo iż zdecydowanie się tego domaga. Tu akurat jestem twarda, bo kręgosłup niejednokrotnie dawał mi się we znaki. Odpukać, na razie w tym rejonie wszystko gra.

Korzystając więc z własnej mobilności, gotuję, sprzątam, latam po zakupy, wożę bliskich do przychodni, na prześwietlenie, na kontrole, odwołuję rytmikę z racji przeziębienia i płacę na przyszłego Mikołaja. Oby do tego dziecięcego święta (wprawdzie Mikołajki już były, ale zajęcia rytmiki Mikołaj odwiedzi za dwa tygodnie) już większość była zdrowa..

 

Plusem jest fakt, że kiedy Mężu leży uziemiony, a dziecię śpi, mamy czas obejrzeć zaplanowane filmy. Całkiem sympatyczny był „Kochajmy się od święta” (z kolei nie polecam „Świąt do poprawki” – banalna, naciągana nuda). Ten za to przyjemny i w sam raz na grudniowy wieczór..

 

 

 

 

 

Dziś natomiast mamy „Faceta na miarę”, francuską obyczajówkę o miłości kobiety do niższego mężczyzny. Przyznam, że taka różnica wzrostu mogłaby jednak stanowić dla mnie problem.. A dla Was? U nas różnica jest niewielka, ale jednak na korzyść Męża 🙂 

 

 

 

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s