Ozonem

Dentysta za mną, choć jak to bywa po każdej wizycie.. na jednej się nie skończy, chyba to efekt po karmieniu naturalnym. Za to cieszę się, że Mały był już w gabinecie, zobaczył to miejsce, a i przez kilka sekund dał sobie zajrzeć w ząbki. Później stawił opór, ale za to w domu przy czytaniu książki o miśku bojącym się dentysty sam otwiera buzię i pokazuje na obrazku fotel, gdzie mama siedziała. 

Na dokładkę zacieśniłam więzy z asystentką dentystki, którą znam od lat – jest córką mojej ulubionej wychowawczyni z podstawówki – ale nie wiedziałam, że prowadzi również swój gabinet kosmetyczny. Zajmuje się manicure, zabiegami na twarz i na włosy. I właśnie w tym ostatnim temacie poleciła mi kurację ozonem. Siedem dni pod rząd, po 5 minut wczesuje mi specjalnym grzebieniem dawkę ozonu, potem robimy tygodniową przerwę i powtarzamy na 10 minut i jeszcze raz w kolejnym tygodniu na 10. Ania ma włosy delikatne i cienkie, a może je myć co kilka dni. Ja przy moich, muszę codziennie. Po przetestowaniu różnych szamponów, zobaczę czy będzie efekt po ozonie, który ponoć pozytywnie wpływa na skórę głowy i oczyszcza ją. Jak będę mogła myć włosy chociaż co dwa dni to już będę przeszczęśliwa..

Jeszcze przy okazji spotkam się jutro z wychowawczynią, którą pamiętam jak dziś.. naszą ulubioną „panią”, zawsze broniącą swoich łobuziaków, serdeczną, dobrą i miłą. Ania mówiła, że i ona mnie i inne dzieciaki z tamtej szkoły pamięta, a ma już przecież swoje lata..

 

Tymczasem ostatnie dni upalne, więc po obiedzie od razu nad pobliskie wodne rejony. Przed nami jeszcze Jarmark Jakubowy i rodzinny obiad z okazji rocznicy ślubu rodziców. Ale najpierw na koc, na zabawy przy brzegu, noszenie wody w konewce i oczywiście na „babe!” Bo teraz nastąpiła odmiana językowa i dzięki temu można wreszcie odróżnić Babcię od piaskowej babki 😉 

 

 

 

 

nad wodę

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s