Opinia

„Panie Dulskie” komedią raczej nie są, choć w kinie zaśmiałyśmy się kilka razy. Przenikanie się teraźniejszości z przeszłością nadawało temu filmowi ciekawy klimat. Kostiumy, stare kamienice i rewelacyjna pani Janda w swojej roli. Z czasem robi się trochę mrocznie, dramatycznie – w teatrze jednak inaczej się tę tragikomedię oglądało, ale można obejrzeć i tę inną odsłonę „Moralności pani Dulskiej”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Chociaż bezapelacyjnie wygrywa spektakl z Anną Seniuk w roli głównej. Gdyby tylko można było go gdzieś w netowych odmętach znaleźć.. Trafiam jedynie na jego opisy i wspomnienia..

 

Idealne ukazanie kołtunerii, przejmowania się opinią innych i zamiatania domowych brudów pod dywan, tak żeby nikt się nie dowiedział. Udawanie przed wszystkimi, że jest ładnie, pięknie i różowo, a tu skandal goni skandal.

 

Myślę, że opinią nadal się przejmujemy, ale już w znacznie mniejszym stopniu. Sąsiedzi prawie się nie znają, co kogo obchodzi, co się u nich dzieje. W mniejszych miasteczkach, czy na wsi zapewne bardziej odczuwalne są plotki i wiedza o innych bywa głównym tematem.. Chociaż nie da się uniknąć plotkowania np w firmie, a czasem, przez takie obciążające gadanie, niejednemu popsuto opinię. Jedyne, co pozostaje to próbować nie przejmować się złym gadaniem, a ładować baterie każdym dobrym słowem 🙂

 

Pamiętam jak kiedyś na babskich warsztatach, siedziałyśmy w kole i każda miała powiedzieć trzem wybranym kobietom jakiś komplement. Trzeba przyznać, że przyjmowanie miłych słów było zaskakująco trudne. Dziewczyny się krygują, umniejszają ich znaczenie, a cała sztuka polegała na tym, by nauczyć się cieszyć i umieć za miłe słowa dziękować..

 

Popisałam sobie, a teraz biorę się za porządkowanie zdjęć do wywołania. Chcę uzupełnić albumy zdjęciami ze świąt, z chrzcin i z wakacji żeby na zbliżającej się uroczystości móc pokazać te fotki całej rodzince. Zaczynamy powoli myśleć o 1 urodzinach naszego Syna, poszukuję prezentu dla niego, rozglądam się za balonami z numerem 1 i innymi ozdobami, które uświetnią ten dzień. Jest jeszcze trochę czasu, ale on tak szybko umyka, że wolę się wziąć za to jak najszybciej. Polowanie na jakiś fajny prezent dla naszego Smyka będzie umilało nam najbliższe dni 🙂

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s