Plener i zwierzaki

Filmy obejrzane, „Babską misję” czytam wieczorami przed snem i nawet z własnej woli zrezygnowałam z wyjścia na imprezę. Ha.. to do mnie dawnej bardzo niepodobne, za to moje obecne ja czuje się wspaniale, bo czas z dzieckiem i spokojna noc okazały się ważniejsze 🙂 Zresztą przemyślałam scenariusz kąpania, karmienia i wyjścia dopiero o 23, a potem powrotu o 3 w nocy, znowu karmienia i pobudki o 6. Byłabym nieprzytomna w trasie nad jezioro, nie mówiąc już o zerowej możliwości odespania takiej zarwanej nocy. 


Były za to ostatnio fajne dni, odwiedziliśmy moją Mamę, która mogła nacieszyć się Wnukiem. Pogaduszki przy moich pierwszych truskawkach, jedzonych z myślą czy czasem Syn na drugi dzień nie będzie cały w kropki – na szczęście oboje możemy już się nimi objadać, co mnie cieszy bo uwielbiam truskawy. 

 

W piątek odwiedziła nas Iwona przywożąc ciacho, spodenki i auto dla Małego. Oswajają się ze sobą powoli, ale po każdym spotkaniu jest coraz lepiej. Nie wiemy czym to jest spowodowane, podejrzewam że Syn wyczuwa zapach papierosów. Dzieci są przecież na zapachy bardzo wyczulone, a my nie palimy.. Grunt, że już nie płacze i potrafi się z chrzestną chwilę pobawić. Chcę żeby jak najczęściej miał kontakt z innymi, nawet na plac zabaw zaglądam by oswajał się z widokiem małych i większych dzieci. Ostatnio na koc przybyła do nas 9 miesięczna dziewczynka i 14 miesięczny chłopiec i zrobił nam się mały żłobek. Wesoło było, Dzieć przyglądał się maluchom z zaciekawieniem, a później przeżywał opowiadając wieczorem jakie to miał atrakcje.

 

Sobota to już w ogóle był rarytas. Wprawdzie temperatura dała nam się we znaki, bo znowu klima popsuła się w największy upał – było prawie 30 stopni. Za to widok dziecka z bosymi stopami siedzącego na trawie radował nasze serducha. Cały dzień spędziliśmy nad jeziorem, Dziadki zachwyceni jak im Wnuk szybko rośnie. Drugi ząb podziwiany, chęć siedzenia i rezolutność w oku 🙂 Zimna woda w jeziorze chłodziła rozpalone ciała, parasol chronił przed słońcem, ale i tak wszyscy się w tym upale kleili. Do siebie też 😉 Na obiad grilowana kaczka i pieczony chleb, chłodne napoje i ciasto na deser od Agnieszki, która miała wcześniej urodziny. Znajomi siedzieli tam już kilka dni i opowiadali o ogniskach, do których już mi tęskno. Tym bardziej cieszę się, że część urlopu spędzimy właśnie tam i te ogniska wtedy nas nie ominą. 

 

A dziś kolejny plener i grill w agroturystycznym zakątku. Ekipa już się zbiera, torby z jedzeniem i napojami przygotowane, niech tylko Syn się obudzi, karmię i ruszamy spędzić kilka godzin na powietrzu. Jak ja uwielbiam za to wiosnę i lato! 🙂

 

 

 

 plener

 

 

 

Tym bardziej uwielbiam, że niedzielny plener aż dech w piersi zapierał swą zielonością, terenem na grillowanie, trampoliną, statkiem do wdrapywania się, piłkami do skakania i zwierzakami w tle pod tytułem – strusie, lamy, skunksy, kolorowe odmiany kur z ekstra fryzem, wiewiórki, osioł

 

 

 

 

osiołkowi dano

 

 

 

kucyk, czarny łabędź

 

 

 

 

black swan

 

 

 

i już w ogóle zaskoczenie w pełni – kangur! 

 

 

 

skoczek

 

 

 

 

Szkoda, że Syn jeszcze za mały by się nacieszyć takimi atrakcjami, na razie będzie miał to uwiecznione na zdjęciach, a jak ów plener przetrwa kilka lat, to pojedziemy z nim tam kiedyś jeszcze raz. Miejsce świetne na przyjacielskie wypady, zebrała nas się spora grupa bo i Sylwia z Tomkiem, Hania, Dorka, Katarina z Michałem i dziećmi, jej siostra z mężem, ich znajomi z dziećmi i razem jakoś ze 16 osób. Dziewczyny popijając winko opowiadały jak to wyszły do klubu, a wylądowały w Kołobrzegu na imprezie, a dzieciate zachwycały się swoimi pociechami, które rosną przecież jak na drożdżach i z dnia na dzień nabywają nowych umiejętności. Nasz Skarb na ten przykład w ten weekend nauczył się pić wodę z butelki 🙂 A to duży sukces, po tylu próbach! 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s