Akwaria w Waren

Wczorajszy świąteczny dzień spędziliśmy na wyprawie do Waren w Niemczech, by obejrzeć różne akwaria, łącznie z podglądem na ryby słodkowodne w jeziorze, przy którym Müritzeum zostało wybudowane. .

 

 

Dojazd zajął dwie godziny ale był całkiem przyjemny bo i na drogach nie było tłoczno i nie było za gorąco. A samo muzeum ciekawe, choć jak na niemieckie standardy trochę zaniedbane. Zwłaszcza mój Akwarysta zwrócił na to uwagę, że za dużo było glonów i nie umyte szyby w akwariach, w niektórych też było za dużo roślin i muszli, że ledwo wystarczało miejsca dla ryb. Największe wrażenie jednak robiło ogromne akwarium – 100 000 litrów! z dużą ławicą, na tle której wszyscy robili sobie zdjęcia.

 

 

 

 

 

 big akwarium

 

 

 

 

 

 

Większego jeszcze nie widziałam, ale w przyszłości planujemy podróż do Oceanarium na północy Niemiec, a tam szykują się jeszcze bardziej niesamowite widoki 🙂 

Oprócz ryb była też wystawa ptaków, minerałów, były interaktywne pokoje z różnymi mieszkańcami lasów i opowieści o samych lasach.

 

 

 

 

 zimorodek

 

 

 

 

 

 

Później poszliśmy na stare miasto, gdzie zachwyciła mnie główna ulica z kolorowymi kamienicami i sklepikami po obu stronach. Bardzo podobna jak w Pradze, no jedynie wszędzie było słychać język niemiecki.

 

 

 

 

 uliczka

 

 

 

 

Ale natknęliśmy się i na polski akcent – stoisko z wędlinami i słodyczami, gdzie sprzedawczynią była babeczka z Katowic. Okolica jeziora też była zadbana, ścieżki rowerowe i spacerowe dookoła, można było wykupić rejs statkiem i zjeść świeżą rybę z pobliskiego baru. Stary rynek też ciekawy, było gdzie pospacerować..

 

 

 

 

 

rynek

 

 

 

 

 

Fajne miejsce, ale i w naszym kraju pięknych miejsc nie brakuje. Kusi nas teraz wyjazd do Zakopanego (jedynie 14 godzinna droga trochę zniechęca) albo na Mazury, gdzie jeszcze nie byliśmy.. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s